Bubnová sekačka - pojezd



Stránky: 1,  2   
host - 1.31 (?) 
31.10.2013 19:59, zobrazeno: 11289x

Zdravím, mám bubnovou sekačku DAKR a ve šnekové převodovce pojezdu se mi očesalo ozubené kolečko.Šnek vypadá jako nový, vše jsem vymyl a vytřel do sucha, teď řeším, čím ten převod mazat.Logicky mě napadá olej, ale když jsem to rozebral, bylo všechno od vazelíny.Navíc tam není nalévací ani výpustný otvor.Kolega mi radil naředit vazelínu olejem.Nové kolečko je drahé, nerad bych ho očesal znovu.Může mi někdo poradit?Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 226.172 (?), 31.10.2013 20:20

Zdravím, zkuste vazelínu A00. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.242 (?), 2.11.2013 19:27

použite mazací tuk s EP aditívami, problémom bude zohnat mazivo v potrebnej viskozite NLGI 0,tejto zodpovedá A00,no nemá vysokotlaké aditíva EP a vhodné mazivo je pre priemysel-len vo velkých baleniach. Ako náhrada by bolo použitelné Castrol High Temperature Grease, Shell Gadus S2 V220 AD, BP Energrease LC 2, BP Energrease LS EP 2, Liqui Moly LM 50 Litho HT, Shell Retinax EP 2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.242 (?), 2.11.2013 19:30

Mazací tuk neriedte olejom, može príst k degradácii oleja i mazacieho tuku, čo može sposobit zvačšené opotrebenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.11.2013 23:22

a co takhle vaselina prodávaná v tubách pro mazaání úhlových hlav křovinořezů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.2 (?), 2.11.2013 20:05

Možná by se dal použít polotekutý tuk do převodovek rotačních žacích strojů. Nabízí ho snad firma Ekolube.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.242 (?), 4.11.2013 16:35

Dalšia alternatíva je použit niečo od Molykote, zrejme ako jediná predáva priemaselné tuky v malom balení. O vhodný tuk ale budete musiet kontaktovat priamo ich, maju príliš bohatu ponuku, no vhodný tuk v konzistencii NLGI 0 určite maju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.242 (?), 4.11.2013 16:37

tuky do hláv krovinorezov su dalšia alternatíva, no mnohé obsahuju Molyku, ktorá je pre závitovkové prevodovky nevhodná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.31 (?), 4.11.2013 19:08

A jaký máte názor na grafitovou vazelínu?Po rozebrání mi připadalo, že tam mohla být.Sekačku jsem totiž koupil jako "repasovanou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.242 (?), 5.11.2013 14:21

Dobrý den. Nemyslím si, že je to vhodná nápln vzhladom k tomu, že závitovky je spravidla bronzová, no grafit i molyka su primárne určené pre extrémne tlaky na ocelových ozubeniach. Z dlhodobého hladiska možu sposobit zvýšené opotrebenie pri vysokootáčkových prevodoch. Ako alternatíva sa používaju iné pevné mazivá, spravidla biele. Možno ešte mazivo pre krovinorezy od Stihl, podla technického listu by nemala obsahovat tuhé mazivá ako Molyka a grafit. Molykote má vskutku velmi široku škálu a mali by mat v ponuke vhodný tuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika