Bubnová sekačka Mounfield



host - 106.20 (?) 
10.6.2009 14:55, zobrazeno: 28685x

Vážení kolegové, vlastníci starší (10-15let) bubnové sek.GIRALDA od Mountf. Potřeboval bych zjidtit č. nebo označení klínového řemene na tuto sekačku. V síti servisů spol. Mountfied (včetně centrálního v Praze) jsem se NEdozvěděl korektní údal. Jimi doporučované řemeny jsou buď krátké nebo dlouhé a to o dost!  Proto žádám vlastníka tohoto stroje, zdali by mi při údržbě neopsal označení řemenu buď originál nebo adekvátní náhrady, která by v sekačce fungovala.Na sekačce nejsou dělány žádné upravy.Sekaček této řady snad bylo vyráběno více verzí.Délka by se měla pohybovat okolo 1130mm. Děkuji 

Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 252.199 (?), 7.6.2012 16:54

Ano, máte pravdu. Zakoupil jsem v servisu M. řemen, byl náhodou dobrý. Po té jsem si koupil 2ks do zásoby. Když jsem potřeboval akutně, sáhl jsem do rezerv, a co jsem zjistil, řemen byl velký. V prospektu a později v dodaném dopisu od General Garen jsem zjistil dle podrobného rozpisu součástí, že jde o řemen SPZ 10602.

Dnes jsem našel na internetu firmu Elin - na Smíchově - řemeny. Na dotaz zda mají řemen SPZ 1060 mi bylo sděleno, že řemen SPZ 1060 mají na skladě. Zítra pro něj jedu, a v sobotu se seká. Doufám!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.204 (?), 9.10.2017 21:25
Bubnova sekacka Giralda r.v. 1997 ma klinovy remen 13x1120
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.146 (?), 13.3.2013 11:52

Dobrý den pane Jardo. Stalé potřebujete zodpovědět délku klínového řemene na sekačku bubnovou Giralda? Pokud jste se již po dlouhém pátrání dopídil po správné délce byl bych rád od Vás za jakoukoliv zprávu. Jsem skoro na konci cesty při volbě správné délky.Dvořák :-) .rominator@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.59 (?), 13.6.2013 10:15

Dobrý den všem,

také mám tuto mašinu a seče mi to s tímto typem řemene: Contitech CONTI SF AVX10 x 1050 La.

Jestli je to originál, nevím.

Trávě zdar!

Miloš

remen
remen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.50 (?), 23.8.2013 13:09
Dobrý den, Nasi milovane 15 let stare bubnove sekacce zn. Giralda odesel hnaci klinovy remen, problem je ten, ze v Mounfieldu, jsou nejspis pekne vycurani, jelikoz pri dotazu, zda maji typ shodny s tim starym jsem dostal klinovy remen, ktery je sice shodny s katalogovym, ale i kdyz je pretahnut pres vsechny mozne zpusoby, tak je tak velky, ze se hnaci sila na buben vubec neprenasi... Po navsteve MF a pozadavku vymenit remen za mensi, jsem dostal odpoved, ze jsem ho natahl spatne a ze mi mensi nedaji, jelikoz je dle katalogu spravny... Samozrejme, ze prodejce nezapomnel dodat, ze pokud me se to nepovede, tak mam sekacku privest k nim. Z toho jsem pochopil, ze prodej mensiho klinoveho remene v hodnote 130 Kc se jim nevyplati jako prehozeni spravneho remene v servisu, kdy inkasujou 1000-1500 Kc, je mi z tohoto pristupu opravdu zle... Proto bych se vas majitelu tohoto bubnoveho zazraku chtel zeptat, zda nevite, jaky typ se do Giraldy 50 vlastne vejde a popripade, kde jste ho zakoupili? Dekuji! Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.42 (?), 9.8.2014 17:00
Drazí přátelé, z Moutfieldu bych nekoupil ani postřik na plevel. Je to banda zlodějů. Mám výše zmiňovanou sekačku, zakoupil ji tchán, za,,bezva" cenu. Fungovala dobře, ale : když jsem sháněl řemen, sami nevěděli jaký tam patří, cena prý 600 Kč. Nakonec jsem sehnal malinko kratší v Agrozetu asi za 65 Kč. Jenže pak přišel problém, poškození šneku a korunového kola v pojezdové převodovce. Opět telefonáty a mistři z Mountfieldu mi řekli, že je to 12 let stará záležitost a že mám holt smůlu a abych si u nich zase koupil novou. Přitom třeba Agrozet dokáže řešit 30 let staré MF ky nebo BDR atd. Dokonce jsou tam k sehnání díly na Otavy a Blanice tj podobné sekačky, co obě firmy prodávaly. Takže pozor, opět jsou ve schránkách letáky o super výprodejích a mega slevy v Mountfieldu ale je třeba podívat se, protože se srovnatelné stroje dají pořídit o 2000 kč dráž, beze super slev, u pořádných prodejců, kde i za 10 let seženete v případě potřeby náhradní díly. A to stojí za zvážení. Zahradě zdar, s pozdravem Venda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.70 (?), 24.10.2016 14:50

Zdarec, měl bych na všechny prozbu kdo jestě vlasní sekačku Giralda, potřeboval bych zjistit jak na napínací kladce pro pohon kotouče je upevněna nebo odkud má vést napínací pružina. na oplátku řeknu jaký přesný klínak tam má přjít, popřípadě kde ho koupitlaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika