Bubnová sekačka Motor Jikov Viva



Stránky: 1,  2   
host - 200.131 (?) 
28.6.2015 16:44, zobrazeno: 13827x

Uvažuji o koupi nové bubnové sekačky. Zaujala mne sekačka Motor Jikov Viva. Máte s ní někdo zkušenosti? Popř. jaká bubnová sekačka by byla vhodná do sadu? Tráva bývá vysoká cca 120 - 140 cm a seču na seno. Výměra je 1500 m2. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.6 (?), 28.6.2015 19:16

Na to stačí, ale nechcete spíš něco modernějšího jako Vari BDR 650?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.131 (?), 29.6.2015 18:39

Díval jsem se na zmiňovanou sekačku, ale to už je pro mě dost drahé. Ještě uvažuji nad bubnovkou BDR 581SP Perla. Ale nevím, jestli čtyři nože nejsou moc. Seču na seno a nerad bych měl místo sena nějakou drť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 29.6.2015 19:05

Tak pochybuji o Vašich znalostech bubnového sečení. Každá bubnovka má při správně nastaveném pojezdu možnost travní stéblo přeseknout jen jednou. Menší počet nožů znamená menší rychlost a tím i menší požadavky na výkon motoru. Spotřeba kW/ha je daná přibližně typem sekačky, takže můžete trojčlenkou přepočítávat, kolik času strávíte s tou o slabém motoru oproti té se silným. Nepřesnosti vnáší "mrtvý čas" strávaný manipulací obrátkami na souvrati.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 29.6.2015 19:23

Já mám Blanici var.2006, což je vlastně sestra Perly. Perla má jen jiný tvar laminátového krytu, aby lépe sekala vyšší trávu. Moje má 3nože. 4 nože považuji za lepší. Za 9 let co ji používám, tak jen brousím nože a případně měním za nové. Nový hnací řemen a přesunul jsem nastavení páčky na ovládání brzdy, protože se již trochu opotřebovaly na brzdě pakny. Měníl jsem ložiska na spodním talíři. Ta dostávají při přejzdu nerovností dost zabrat. Jednou jsem rovnal hnaný talíř s noži, protože nějaký opilec odhodil na louku flašku.  Jakmile najedou nože na oblý předmět (lahev, oblý kámen), tak se nezklopí ale vyhnou vzhůru a ohnou talíř. Není to ale velký problém vybouchat do roviny. Musí se ale vymontovat. Na kolech jsou volnoběžky, což je dobré při zatáčení, ale ne pro jízdu z kopce. Asi bych ale neměnil za pevnou nápravu.  Co bych jistě bral větší kola a foukaná. Ale i tak jsem spokojený.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.131 (?), 29.6.2015 19:32

Děkuji za Vaše vysvětlení. Vycházel jsem z popisu u bubnovky Dakr, kde píšou: Sekačka má žací talíř pro 4 nože, přičemž jsou osazeny 2 nože, které jsou vhodnější pro ty, kteří sekají trávu na krmení. Tráva je posekána šetrně jako kosou. Uživatelé, kteří trávu kompostují anebo mají vysoký hustý porost, mohou osadit 4 nože.

Do sadu je tedy podle Vás nejvhodnější která bubnová sekačka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 29.6.2015 21:35

Čím víc nožů, tím lépe. Dvounožové jsem zkoušel a každý nůž musí odebírat víc materiálu, což znamená, že to víc žere. Čtyřnožové a ještě s těžkým bubnem jsou ideální, mají doboru setrvačnost, těžký buben je opravdu lepší, protože při najetí na hrby nebo krtice tolik neztartí na otáčkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.133 (?), 2.7.2015 7:13

Čím víc nožů, teda vlastně pruhů, tím víc Addidas, rval mi do hlavy ten asiat.. - nic lepšího mě nenapadlo, než text téhle písničky...  Přeci je uplně jedno, kolik to má nožů, když se to točí na 3.tis. ot se dvěma nožema, a chci posekat rychlejc, tak to vosolim na 6.tis.ot. a je to stejný, jako se čtyrma nožema. Ale asi to na to musí mít ten výkon...  Proč by to mělo ztratit otáčky na hrbech či krtincích, to musí dorovnat přeci výkon motoru, neměl by to ani poznat... - nebo to nemá otáčkový regulátor?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 2.7.2015 7:58

Není to až tak úplně pravda. Pokud je na jeden nůž trávy moc, má snahu se sklápět jako by narazil na překážku. Další věcí je dynamika odhozu trávy do řádků. Právě pro odhoz do řádků není dobré mít "pilový kotouč" (5 a více žabek). Ke slabému motoru a lehkému bubnu je zase nutné dát minimum žabek. Regulátor otáček reaguje se zpožděním, setrvačné síly bubnu jsou k dispozici ihned a chod stroje je tak kulivovanější, protože na každou z žabek přidadá příslušný díl hmotnosti setrvačníku. Jenže, když je buben těžší, je i dražší = více žabek znamená těžší bubem a silnější motor a tím i vysoká výrobní cena. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 2.7.2015 8:09

Já nevím, zda to po vzoru kolegy zbytečně nedramatizujete. Délka nože, počet otáček a pojezdová rychlost přece musí být v souladu. Mašina nemůže jet rychleji, než nůž uřízne. To musí spočítat každý konstruktér, který zvládá základní počty a obvod kruhu. Pokud to nespočítá, nebo prototyp neodzkoušejí, zda stačí výkon, pak jsme tam, kde dnes s těmito stroji jsme. Totiž v...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika