Bubnová sekačka



host - 0.6 (?) 
10.6.2015 20:19, zobrazeno: 7504x

Zdravím, potřebuju poradit: chci koupit sekačku na seno pro králíky (cca 3000m) a rozhoduju se mezi DAKR TEKTON s motorem Briggs Stratton 650 a nebo VARI AGATHA s motorem XP 200.Obě mají podobný výkon i cenu.Má někdo zkušenosti s těmito motory?U mě trochu převažuje ten Dakr.Díky, Eda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 72.218 (?), 10.6.2015 23:25

za mě Agathu, je to celkově mnohem lépe udělaný stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 11.6.2015 0:15

Souhlas, Agatha je lepší, odolnější a s menší spotřebou.

Otázkou ovšem je, jestli budete sekat opravdu celou louku na seno, nebo denně kousek na krmení. Pokud denně kousek, pak křoviňák jako je VARI KC-435.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.171 (?), 11.6.2015 9:14

louku budu sekat celou a na krmení taky, ale mám strach z toho motoru XP 200.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 11.6.2015 9:40

Nebojte, XP200 žere benzín a nikoliv lidi.

wink

ale pokud by Vaše fobie byla nepřekonatelná, pak je určitě i verze s motorem B&S (tu bych nebral a dal přednost XPčku) a verze s motorem GCV160 (to bych nyní radši akční edici DS-521 LÍZA 60 pozor na překlep v doporučené ploše je správně do 13000, ale někde jim vypadává úvodní 1čka).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.228 (?), 11.6.2015 10:07

Mám Lízu DS 521 pátým rokem, sekám 2300 metrů (ale sad, náročnější terén), a nemůžu si stěžovat, je bezproblémová, s malou spotřebou, spolehlivá. Třeba to byla šťastná ruka při výběru konkrétního kusu, ale za mě maximální spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 181.162 (?), 11.6.2015 11:18
A co místo těch motorových k rá v ov in si pořídit kosu u té může mít fóbii maximálně ze své měkkosti, ale časem by se to poddalo. Pracovat hráběmi za bubnovou sekačkou je něco strašného, v tomto bude lepší si pořídit třistašestnácku se Samsonem a zhrnovačkoobracečku. Ale za kosou pracovat s hráběmi je radost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.6 (?), 11.6.2015 15:32

Osobně jsem zkoušel všechny tři verze AGATHY. XP200 je z nich nejtišší, startování je stejně lehké jako u ostatních značkových motorů. Tento motor jsem viděl na vlastní oči rozebraný a podle toho, co jsem viděl, se nízké životnosti není třeba obávat (ložisko pod oběžným kolem, litinová vložka válce). Motor má dokonce sítko na hrubé nečistoty v oleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.6 (?), 11.6.2015 19:55

Díky za názory, no a ohledně té kosy-Už od 15 let jsem s tátou sekal na seno (tedy bratru nějakých 35 roků),kosili jsme od tří ráno ave čtyřech lidech.Posledních 15 let jsem kosil sám sice menší plochu, ale i tak jsem to musel vzít nadvakrát.Je pravda že není strniště a seno jak po kose, ale ruku na srdce-je jiná doba, dostupná cena, výběr i kvalita, tak proč se mordovat?Dvakrát mi přijel posekat kolega a měl to za hodinu.Hráběma usuším a je fajnový seno.Takže z kosy rozhodně fobii nemám, spíše naopak.Zkušenosti s motorem Briggs... mám velmi dobré, ale XP200vůbec neznám, nerad bych se zklamal-proto moje prosba o radu.Eda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 11.6.2015 20:28

jj do 3001 m2 je obracák/nahrnovák luxus ale nad 1 ha zase nutnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika