Brzda na vozík



host - 198.84 (?) 
17.5.2015 14:10, zobrazeno: 4860x

Mám nebrzděný vozík za traktůrek a potřeboval bych na něm udělat nějaké brzdy, kvůli svážení dřeva z lesa.Traktůrek brzdí dobře, ale tím, že je menší a po naložení i lehčí než vozík, tak jsou ty brzdy nedostačující.nemá někdo nápad nebo zkušenost s,,amatérskými" brzdami. Potřebuju je jen při tom svážení aby trochu přibrzdily. Do teť jsem to řešil, že jsem za vozík uvázal silnější kusy a stačilo, ale to se nedá použít všude (mladé stromky atd).Děkuju

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 10.10 (?), 17.5.2015 18:34

Zdravím, vyměnit nápravu za jinou s brzdovými čelistmi a bubny, nejlépe upravenou zadní nápravu z nějakého auta. U mě to byl konkrétně trabant. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.84 (?), 18.5.2015 21:32

Díky za tip a myslíte, že by se daly dát jen bubny na nápravu.Náprava je ukončena čtvercem se čtyřma dírama.Na to je našrouboný náboj s ložiskem a na tom je našroubováno kolo. Podle mě by tam mohla pasovat nějaká bubnová brzda, rozteč dír je 6cm.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 18.5.2015 21:52

se koukněte na některé rozkresky náprav...

Pokud se tam na úchyt náboje dá namontovat jiný náboj s brzdovým bubnem, pak to možná půjde, ale pokud to nepasuje, je možnou cestou úplně celá náprava...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika