Brzda homelite 4016



Stránky: 1,  2,  3   
host - 193.12 (?) 
21.3.2010 18:21, zobrazeno: 31610x

dobry den zadam o radu moje pilka zacala stavkovat mam stale zabrzdenou pilu sundal jsem kryt a zjistil jsem ze drzdici pasek je stale utazeny a brzdi dal jsem paku brzdy dopredu a pasek se jeste utahl pote jsem odbrzdil a kdyz jsem brzdu dal no nejvic dozadu tak pasek povolil a nahonem retezu slo volne tocit postim brzdu do normalni polohy a zase se pasek dotahne a nejde stim pohnout koukal jsem a ke vsemu je tam pristup jako k penezum tak jestli je nejaky jednoduchy zpusob jak tu brzdu povolit abych stim nemusel mazat do servisu a tyden cekat na pilu potrebuju schodit jeste dva stromy do konce mesice dekuji za rady (jinak rady typu kup si poradnou pilu jako radu neberu s pilou jsem na to moje domaci rezani spokojen)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 160.168 (?), 21.3.2010 18:40

Brzdu musíte přitáhnout k sobě a čekat až uslyšíte kovový zvuk, to zapadla brzda do ozubení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.12 (?), 21.3.2010 18:49

jasny to cvaknuti je slyset ale ta brzda se povoli jenom kdyz paku brzdy drzim v zadni poloze jak to pustim tak se to zase zatahne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.236 (?), 21.3.2010 19:09
Máte pásku brzdy čistou z obou stran? Pokud ano, tak to chce demontovat kryt mechaniky brzdy a zjistit závadu. Pozor na pružinu brzdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 193.12 (?), 21.3.2010 19:18

no uplne dokonale cista neni ale neprijde mi ze by to na to melo vliv no nic pomaze to do servisu nez aby mi chybela nejaka pruzina na to nebudu mit nervi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.3.2010 19:21

Bohužel, u těchto pil to není o čistotě, není to ani závada nijak zvláštní. Nedivil bych se, že plast pod bubínkem a v okolí pásky brzdy je již nataven a zdeformován. Dochází zde k uvolnění horního závěsu pásky (závitu)  z adjustačního šroubu v krytu ruky, častěji však k jeho utažení a tím trvalému brždění! Rozpálená páska pak způsobí deformaci plastu skeletu pily v jeho okolí. Demontáž je celkem složitá pro laika, ještě složitější je zpětná montáž do funkčního stavu! Kryt zde žádný není!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 193.12 (?), 21.3.2010 19:34

co sem koukal tak plast v okoli bubinku a pasky nataveny neni pravdou je rozebrat by to asi problem nebyl ale zpetne slozeni uz asi jo cekal jsem ze to bude nejaka kravinka co si udelam doma sam ale tohle vypada na rozebrani pulky pily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 21.3.2010 20:09

Pro představu, jak to je na seznamu dílů, ale nechal bych to na servis, jestli to není velká komplikace.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.12 (?), 21.3.2010 20:25

tak presne to vsechno jsem vyzkoumal a opravdu to necham na servis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.3.2010 20:52

Takže model CSP 4016, ne CP 4016. Ale i tak, při její jednoduchosti opravdu lépe přenechat servisu. Položka č. 4 je prasklá a nedrží kryt ruky v horní poloze, ten táhne za pásku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika