Briggs & Stratton DOV - zpětný ráz



host - 11.107 (?)
7.3.2016 21:40

Dá se to "doma" ale je třeba vědět Koupil by se potom jen nový klínek. Za předpodladu, že je to tato závada a ano, při postavení motoru hlavou vzhůru, olej do sání nenateče a je to nejbezpečnější poloha pro manipulaci s motorem či sekačkou s motorem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 46.55 (?), 7.3.2016 17:28, zobrazeno: 6626x

DObrý den, mám problém u tohohle motoru, když jsem sekačku po zimě vytáhnul ven, nalil jsem do ní trochu benzínu, pak překlopil uplně dozadu, zkontroloval nůž atd. pak překlopil zpátky a že jí nastartuju, když jsem ale pozáhnul za šňůru, v polovině dráhy mi v tom zabránil zpětný ráz, jakoby se seknul motor, sundal jsem tedy nůž a zkusil potáhnout,, výsledek ten samý. Spalovací komora je čistá, vytáhnul jsem svíčku a očistil, byla suchá, olej tam není. Neměli jste někdo podobnou zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.224 (?), 7.3.2016 17:45

Mám obavu že ten olej tam zateklý bude, nejspíš v sání. Vydělejte vzduchový filtr, svíčku, motor protočte několikrát naprázdno. Pokud se stane, že nacucne vzduchový filtr ojej, je třeba výměna.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.55 (?), 7.3.2016 17:55

Díval jsem se na filtr, suchý a víceméně čistý, svíčka taky suchá, když protočím, nic nikde nestříkne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 7.3.2016 20:15
"Kopání" motoru do špagátku značí změnu předstihu. Pokud teda jde opravdu zápal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.55 (?), 7.3.2016 20:19

No svíčka vypadala v pořádku. A co s tím teda, do servisu? Doma s tím asi moc nenadělám že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.96 (?), 7.3.2016 20:16

Máte pravděpodobně pootočený setrvačník na klikové hřídeli tím pádem je rozhozené zapalování a svíčka hází jiskru dříve než má. Při náklonu do zadu se olej do sání nedostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.55 (?), 7.3.2016 21:16

Aha, no to by mohlo být ono, je těžké to vyměnit? Dá se to doma nebo musím do servisu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 7.3.2016 21:40

Dá se to "doma" ale je třeba vědět Koupil by se potom jen nový klínek. Za předpodladu, že je to tato závada a ano, při postavení motoru hlavou vzhůru, olej do sání nenateče a je to nejbezpečnější poloha pro manipulaci s motorem či sekačkou s motorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.55 (?), 8.3.2016 12:45

No rozebral jsem kryt, dostal jsem se až k setrvačníku, klínek je opravdu posunutý, ale stahovák co mám doma je malý, tudíž nechci riskovat, zavezl jsem sekačku k jednomu pánovi co má doma dílnu na sekačky, motorky atd. Snad se problém vyřeší. Všem děkuji za reakce :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika