Briggs & strattion quantum.xm 55



Stránky: 1,  2   
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?) 
10.7.2014 19:22, zobrazeno: 20698x

Dobrý den, dostal jsem sekačku viz nadpis, ale schází zde páčka pro nastavení výšky sečení(zadní kolo v levo).Rád bych si to dal do kupy, ale ani na netu není jak to asi přibližně vypadá.Je to v celku starší kousek,ale je škoda ji vyhodit


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
weny - (30) - 74.7 (?), 10.7.2014 21:23
Quantum XM 55 je oznceni motoru, kterym je ta sekacka pohanena. Nejedna se o nazev a oznaceni sekacky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 199.149 (?), 11.7.2014 6:20

Aha, měl jsem za to, že stačí název motoru-tak tedy jak se k tomu dopátrám určitě se nedělají pro všechny sekačky stejné. Na jedné straně je táhlo od předního k zadnímu kolu a na druhé je na zadním kole závit pro uchycení páky můžete někdo hodit foto jak to vypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 11.7.2014 16:01

Ještě přidám tedysekačku na které nejde poznat typ páč byla asi již natřená a zadní místo problému



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 15.2.2015 18:58

Přes zimu jsem komplet rozebral tuto sekačku a čeká mě nátěr(renovace)Na internetu jsem našel barvu s přísadou tužidla epoxidova barva s 2300.Použil jste ho někdo?má dostatečnou tvrdost na oděrky při běžném používání nebo máte jiný tip na lak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 15.2.2015 22:36

Epoxidové barvy jsou výborné co se týká odolnosti, ale bohužel práce s nimi je dost náročná. Složky je potřeba přesně odměřit, dobře promíchat a potom zpracovat v čase zpracovatelnosti. Zbytek je ztracen, takže to chce dobrý odhad, aby nebylo ani málo ani moc. V neposlední řadě jsou docela drahé, pro většinu kutilů příliš speciální až exotické a mají omezenou trvanlivost, což je dělá silně neatraktivní pro maloprodejce.

Spíše bych se rozhlédl po okolí, jestli není někde malá prášková lakovna. Schválně píšu malá, protože fabrika s vysokokapacitní lakovací linkou se vám s jedním kouskem patlat nebude. V malé dílně přinesete šasi a za ňákou tu stovčičku vám to přihodí k nějaké jejich zakázce. Asi by bylo vhodné sundat starou barvu, např. drátovým copánkovým kartáčem na brusce nebo lépe otryskáním. Ale to se v domácích podmínkách těžko dělá (hlavně je z toho bordel - písek všude). Práškové barvy jsou v podstatě plasty a většina jsou velmi odolné, jak mechanicky, tak chemicky. Např. velmi špatně na ně působí běžné chemické odbarvováky. Lakovny používají speciální odbarvovák, který je takový driák, že není běžně v prodeji a ani s ním to moc nejde. Práškové barvy se v dnešní době používají skoro na všechno - zemědělské stroje, průmyslové mašiny, kamiony a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 22.3.2015 16:59

Sekačku jsem tedy natřel dvou složkovým šedým základem a poté červenou dvousložkovou barvou.Výsledek je v celku dobrý.Teď jen vše zložit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 25.4.2015 10:43

Dnes jsem otestoval sekačku po renovaci.Dostala nový nůž, olej a svíčku-jinak je doplněna novou stavitelnou pákou zdvihu, která zde chyběla.No věřím, že dalších 5 let vydrží



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 7.2.2016 10:18

Dnes jsem sundal hlavu z válce a nestačil jsem se divit.Vše má za následek dlouhodobé používání a možná i po předchozím majiteli míchání benzínu z olejem což do této sekačky nepatří.No provedu očištění, nové těsnění a bude klid



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 7.2.2016 20:27

Podle toho, co vidím, pak by se mohlo jednat o sekačku Jikov LTS 448S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika