Boční výhoz



Stránky: 1,  2   
host - 57.4 (?) 
15.5.2015 8:54, zobrazeno: 9684x

Dobrý den, mám 5 let sekačku Honda HRX 476C. Sekám s ní, kromě jiného, i cca 1200m bez sběru. Pokaždé jsem po kolena zasviněný špínou a lituji, že jsem nevybral sekačku s bočním výhozem. Sběr trávy není reálný. Moje otázka zní, zda by bylo možné boční výhoz dodatečně podomácku vyrobit? Máte s tím už někdo zkušenost? Šasi je plastové. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 69.236 (?), 15.5.2015 15:24

A
 co takhle mučovat, budete čistý jedna báseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.190 (?), 15.5.2015 15:38

Možná by na tu mojí sekačku šla koupit mulčovací sada, ale ta tráva se seká méně často (co 10 dnů) a bývá přerostlá, tedy na mulčování nevhodná. Ono druhotně jde i o to, že výhozem přerostlé trávy dozadu se tunel ucpává a další otrava je čistit ho. Při bočním výhozu má tráva kratší cestu a bez "převýšení" tunelem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 15.5.2015 17:48

Co by se stalo, kdybyste uzavřel ten zadní výhoz? Tak aby tráva nelítala ven, ale zůstavala pod sekačkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.190 (?), 15.5.2015 18:02

Obávám se, že to by nefungovalo. V případě, že se tunel ucpe dlouhou trávou (stejný efekt, jako uzavření zadního výhozu), tráva se hromadí v prostoru nože a postupně dojde k zastavení rotace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 15.5.2015 19:30

Mám na to udělátko - za zadním výhozem většiny mých sekaček mám udělanou zástěrku. Je to kus látkového ubrusu na kterém je k spodnímu okraji  připevněna dřevěná latička jako závaží a v horních dvou rozích jsou poutka k uvázání na kleče (řidítka). To co by mi jinak lítalo na nohy se zaství na zástěrce uvázané cca v místě, kde by jinak byla zadní stěna koše. Původně jsem u koše chtěl odstranit dno, ale potřeboval jsem si předem ověřit, že to bude fungovat. Nakonec už 8 let používám stále stejné provizórium, jen asi 2× obnovené. Po několika zkouškách se mi osvědčila jako optimální váha latička délky v šíři záběru a profilu 3×3 cm. Taky jsem uvažoval o možnosti, udělat balastování šitým tunýlkem vyplněným kačírkem 4-8 mm, ale protože se hadr časem dost odrbával, tuto ideu jsem opustil.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.4 (?), 17.5.2015 17:04

Tak to je elegantní řešení, díky za to. Bez zásahu do skeletu a s ověřeným účinkem. Vyzkouším, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.207 (?), 22.7.2016 20:58

Pokud máte ještě zájem, mohu vám udělat fotku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.237 (?), 22.7.2016 22:10
Zásahem do plastového skeletu by se podstatně snížila jeho pevnost.Mám taky udělanou záclonku ze starého těžkého závěsu, ta látka je těžší a nepotřebuje laťku, asi ideální by byl deflektor, který by dovolil házet trávu tak trojnásobně dál, ale když mě ta záclonka tak skvěle funguje, tak sháním místo ní gumu, vypadalo by to líp a je to pomalu navěky.Mulčování mě dost zatěžovalo sekačku a běhat s košem mě už nebavilo, když to není nutný, toto je zlatý nebeský a mimo to, že je to bezpečný, protože zadní kryt mám mírně skloněn k zemi, tak většinu absorbuje a záclona chytí to ostatní, co by letělo na boty.Taky se nemusím koukat jak sekat, jako u bočního výhozu.Chce to nejlépe sběrací nůž, aby to vždy prohodil tunelem, takto sekám max. jednou za měsíc a až v létě použiju případně mulčování, ale je to jedno, tráva se stejně rozpadne do týdne.Nebo koupit nejnovější letošní model od stigy, kde díky dvojitému noži a nasazovacimu deflektoru to dokáže sekat a vyházet zadem i trávu vysokou nad kolena(mimo to, že to perfektně sbírá i mulčuje).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 23.7.2016 15:54

Osobně bych dal přednost mulčování. HRXka mají díky dvěma přesazeným nožům mulčování parádní a rozdrtí i to, co jiné sekačky nedají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika