Bobík - SG 950 elektrocentrála 720 W



Stránky: 1,  2   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?) 
12.1.2016 0:48, zobrazeno: 9094x

Dostal jsem BOBiKA = nějakou "noname" malou benzínovou elektrocentrálu. Teda ona není zas tak noname, jako spíše používáním jsou odlepany všechny samolepky, podle kterých by se dal určit konkrétní dovozce a vlastník průmyslového vzoru. Ale ono je to v podstatě jedno, jestli je to Nupower NPEGG780, EINHELL BT-PG 850, Güde GSE 950, Unitedpower GG 950 DC, RIPPER XG 950W nebo SCHEPPACH SG 950. Jde mi o to, že předchozí uživatel se povrtal v regulaci otáček a já bych to potřeboval dát do původního stavu na "50Hz + 650W" (místo toho pokusu o přetaktování na 60Hz+800W). Jde o to, že regulace při odpojení zátěže ze zásuvky houpne otáčky motoru tak razantně dolů, že centrála chcípne. A mně se nechce si k práci s vrtačkou či plotostřihem svítit pomocí paralelně připojené 100W žárovky, aby mi odběr výkonu nepoklesl pod 75W.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 103.78 (?), 12.1.2016 7:51

SFKG: Je problém vzít s sebou k elektrocentrále elektrikáře a přivolat i původního majitele?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 12.1.2016 8:12

a on elektrikář rozumí karburátorům - tedy zejména systému ovládání plynu zátěžovým regulátorem?

No možná to dovezu servisákovi na Vari, on umí snad všechno... Je však základní otázkou, jestli se mi to vyplatí a jestli opravdu druhého BOBiKA pořebuji (mám funkční Unitedpower GG 950 DC).

Původní majitel je nezvěstný. crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 12.1.2016 8:21

Zdravm SvK, nejprve dej do pořádku motor tak aby fungoval od volnoběhu přes razantní přechod až k max. otáčkám, To vše s odpojeným regulátorem otáček (rozhodně motor nežeň přes 3000ot. jinak odpravíš generátor). Zkontroluj stav gufer, protože u těchto centrál je to nejporuchovější místo. Teprve potom se začni věnovat regulátoru, nastavit zálkadní nastavení, kontrola pružin, volnost pohybu všech táhel a pák, kontrola karburátoru. Pokud se do toho někdo šťoural a takhle to dopadlo, tak nepočítej od původce nějakou rozumnou radu. Zrovna mám na stole něco podobného. Zákazník si nechal seřídit ventily od nějakého "odborníka", tomu vypadla čepička dříku výfukového ventilu a tak "seřídil" ventily bez ní a tím došlo k vydření vodítka výfukového ventilu. Oprava - nová hlava. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 12.1.2016 8:30

Jj dík za tip na ty gufera. Možná to bude ono, protože centrála podle ošoupání nožiček má už hodně naběháno a ty pružiny vypadají jako zpátky v původním nastavení. Jen mne moc netěší, že bude potřeba "půlit motor".

sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 12.1.2016 8:38

A mně se nechce si k práci s vrtačkou či plotostřihem svítit pomocí paralelně připojené 100W žárovky, aby mi odběr výkonu nepoklesl pod 75W.

Klidně bych toto řešení (Cimrmanův úkrok stranou) využil. Pokud se centrála používá pro popsané ůčely, je to nejlevnější. Rok vám to možná vydrží a pak to stejně vyhodíte. Cpát do takového stroje peníze za opravy je naprostý nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 12.1.2016 12:08

Stejně to nechápu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 12.1.2016 14:27

A když tak koukám na rozkresku dílů, tak mi napadá jestli by nebylo stejným úkrokem vzad jen odkrýt pohled na gufera a zvenku je namáznout silikonovou vaselinou? - no a pak BOBiKA rychle střelit za mrzký peníz blush, například vietnamským trhovcům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 13.1.2016 7:36

Zdravím, výměna gufer je možná bez rozebrání motoru, na straně startování je to brnkačka ale druhá strana vyžaduje oddělit generátor. Gufera jsou vemi úzká a stačí když motor "střelí" do karburátoru a přetlak v klik.skříni je vyrazí.  Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 13.1.2016 8:16

Jj. Už jsem koukal v rozkresce, že jsou zakrasleny od půlek karteru na vnější straně, takže nejprve sejmu startér a zjistím, jestli je velikost stejná jako na rozkresce co jsem našel...

Ještě dotaz, jestli při tomto "seřizování" nezkontrolovat/přetěsnit i připevnění karburátoru a stav těsnění na pozicích 42 a 46?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika