Bezin s primesi bio



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 76.104 (?) 
7.8.2016 11:19, zobrazeno: 16484x

Dobry den,

zdedil jsem krovinorez Stihl, ktery ma nejaky ten rok 10+, ale slapal dobre. Pouzivam ho cca trikrat za sezonu. V posledni dobe, tj. loni a letos je to se startovanim a chodem motoru horsi.

S ohledem na, ze veskerou techniku na zahrade mam elektrickou a jen tento krovinorez je na benzin, jsem loni pripravil smes naturalu 95 a oleje do 2l petky, kterou jsem doposud nespotreboval.

Nekde jsem se docetl, ze do benzinu se pridavaji nejake "bruselske" bioslozky, ktere udelaji do pulroku z benzinu nepouzitelnou kapalinu. Jestli je to pravda, tak pravdepodobne v moji petce neni benzin, ale cosi rozlozeneho a ani motoru to nechutna a muze byt pricinou problemu.

Nez vezmu krovinorez do servisu, ktery bude stat hodne penez jen za pozdrav, tak se pokusim najit reseni problemu zde.

Diky za vase zkusenosti ohledne kvality benzinu a smesi benzin+olej.

(Docela rad bych se docetl, ze je vhodne koupit benzin N98 nebo 100 oktanovy a je po problemu, ale tak jednoduche to asi nebude.)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 123.10 (?), 8.8.2016 11:46

Biosložku samozřejmě obsahují u čerpací stanice veškerá paliva. Životnost benzínu s olejem je tak měsíc, požívat rok starou směs je pěkná prasárna.

Vyměnil bych svíčku a použil novou směs a pak by se vidělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.145 (?), 8.8.2016 12:37

Připojuji se k příspěvku nade mnou, používat starý benzín je téměř zákonitá poukázka na problémy. 98-ička má stabilnější biosložku, ale pořád to není na uchovávání dnešního benzínu v řádu roků, natož namíchaného s olejem. Pokud nespotřebujete za dva roky ani 2l benzínu a máte auto na benzín, řešením je při tankování auta si do malé cejchované lahvičky dát objem benzínu co s malou rezervou potřebujete na jedno, maximálně dvě sekání a olej odměřit přesně injekční stříkačkou. Pokud budou problémy i s čerstvým benzínem, bude potřeba karburátor vyčistit. Dnes je čerstvý benzín nutnost, poděkovat můžeme státnímu aparátu, co si draze platíme, že nám vytahuje z kapes daleko víc peněz než jen daně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.71 (?), 8.8.2016 17:22

Další problém je skladování benzínu v PET lahvi. Pokud pominu nebezpečí výboje statické elektřiny při přelévání a vznícení náplně, pak skrz materiál lahve difundují lehké frakce benzínu potřebné pro spuštění studeného motoru. Pro úspěšné skladování benzínu jedině plechový kanystr uložený v chladu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.104 (?), 11.8.2016 13:46

Dekuji za cenne rady na jednoducha reseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.130 (?), 18.8.2016 1:18
Do maloobjemů (pilky 40 a 60ccm, křoviňáku-45ccm)kupuji už zásadně dražší benzín od shellu, namíchanou směs s plně syntetickým olejem můžu mít i půl roku, za 10let jsem nepoznal servis.Pokud by jsem měl na výběr, tak benzina se dušovala, že má jeden z nejlepších benzínů v Čr i bez biosložky, tuším že to nese označení verva 100 plus, ale pro mě je dostupný až ve vzdálenosti 40km :).Už jsem se naučil kupovat lepší shell i do ostatních strojů-sekačka honda 190ccm, sekačka s b&s 160ccm a karbece nevědí co je ultrazvuk.Můžu jen doporučit prémiové paliva do malé techniky.Do auta kupuju obyč 95-ku, ale už mi bylo doporučeno servisem LPG, že buď ať netankuju plnou nádrž, nebo ať tankuju prémiovky, které jsou buď zaditivovány nebo bez biosložek, protože mě jinak obyč. benzín brzo degraduje a pak jsou potíže na volnoběh a starty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 35.5 (?), 4.6.2017 15:24

Ktore paliva neobsahuju biozlozku? Ja som cca 1mesiac dozadu sa pytal na pumpach (Shell, OMV, Oktan a este nejake dalsie) a vsade maju biozlozku, je to dane zakonom. Pytal som sa primarne na naftu, ale aj na benzin 95, je aj v beznej nafte aj v premiovej a v rovnakom mnozstve, niekde boli dost mily a pohladali aj nejaky certifikat o zlozeni ich paliv. Neviem ako je to s benzinom 100, a moze sa dat do zahradnej techniky 100oktanovy benzin?? Moze sa striedat 95-98-100oktanovy? Mam vyzinac stihl a teraz som kupil kosacku s honda motorom (stara husqvarna sluzila spolahlivo xx rokov, ale uz nevladze, nova kosacka pride zajtra a nerad by som ju pokazil zlym benzinom) A mozem dat stabilizator benzinu aj do 2T. (spominany stihl) Vdaka za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.243 (?), 6.6.2017 10:02
Vcera som tankoval na OMV, benzin 95 minimalne 4,7%biozlozky (podla dodacieho listu, nakolko vcera im doviezli 95), 98 nepredavaju, 100oktanovy nevedela (iba ked dovezu benzin, vie pozriet na dodacom liste). Mne v predajni so zahradnou technikou (novator v KE) hovoril predavac, ze do 2T odporucaju 95okt, stabilizator je vraj zbytocny... ale nerozviedol to, takze neviem preco, do 4t odporuca stabilizator a lepsi benzin, t.z. 98, alebo 100okt. Vraj nevadi striedanie 95-98-100okt. v 4T.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.38 (?), 6.6.2017 10:30

Víc oktanů motor v sekačce nevyužije, protože to nepozná, ale neškodí to.

Velká výhoda vysokooktanových benzínů je však v tom, že "biopříměs" je syntetická a tak benzín vydrží podstatně déle - měl by vydržet celou sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.19 (?), 6.6.2017 10:26

Cepro, stanice EuroOil, tam najdete paliva bez bioslozky.

Do 4T na doporuceni servisu a prodejce davam benzin bez bio slozky, tedy bud vybrane 100 oktanove nebo N95 z EuroOil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika