Benzínová sekačka Viking



PavelP. - (2) - 89.194 (?) 
19.3.2015 15:23, zobrazeno: 10379x

Zdravím vás.

Premýšlam nad novou sekačkou na trávnik a mám záujem o tento model:

Viking MB 448 TX

Moja otázka je jednoduchá: Máte niekto skúsenosti s tootu sekačkou? Hlavne ma zaujíma skúsenosť s plastovou (polymérovou) skriňou a jej odolnosťou. Mám trochu obavy, či by vydržala prípadné strely v podobe kamienkou a bordelu čo môžu byť v trávniku - mám totiž malé decká a tie v tráve často "zabudnú" nejaké drobnosti...

Dík...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.219 (?), 19.3.2015 20:20

Zkušenosti přímo s tímto typem sekačky VIKING nemám, ale používám sekačku VIKING MB 655V se záběrem 53 cm a motorem BS 750. Sekačka je velmi kvalitní a dobře se s ní pracuje.Za celou dobu co ji mám neměla žádnou poruchu. Mě k nákupu přesvědčili u STIHLu tím, že tato řada sekaček je používaná i komerčně. Z odolnosti plastu mít strach nemusíte. Vypadá sice jako laciná Čína z hračkárny, ale mnohokrát se mi stalo, že jsem při sekání vzal i kámen velikosti ca 5cm (ozdobný kačírek) a po třech letech co ji používám jsou uvnitř v plastovém šasi jen malé ďubky, ale po prasklinkách nebo odštěpcích plastu ani památky. Spíše zničíte nůž než ten plast. Výrobce na ten plast navíc dává i nějakou delší záruku, tuším 5 let. VIKING byť je dražší můžu jen doporučit.  Navíc co mají tyto sekačky dokonale vychytané je koš a způsob jeho vysypávání. Podle mého názoru neuděláte chybu. Jen tak na okraj, pokud chcete lehkou sekačku, tak kvalitní plastové šasi dokonce s doživotní zárukou proti průrazu dělá ještě HONDA, popř. jít do hliníku co dělá AL-Ko, ale to už je cenově někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
horys - (15) - 174.206 (?), 20.3.2015 22:13

ahoj, mám viking 455 už 14 roku a přede mnou ji měl táta 3 roky a mužu říct, že právě to plastové šasí je to nejlepší co tam mohli dát.Je absolutně bez závad a seká super.Jinou bych si nekoupil.Mohu doporučit opravdu neprohloupíte.mrkněte na internet a uvidíte že ji ani nikdo neprodává.Je to super sekačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.252 (?), 31.3.2015 15:29

Jste si jistý tim plastem? Co vím, tak 655V má skelet z tlakově litého hliníku.

Jinak já mám 545VM a rozhodně ji mohu doporučit. V životě jsem neměl lepší. Z toho plastu opravdu strach nemějte. je to polymer, který je opravdu odolný všemu. Od šutrů po UV záření. Kamarád má tu samou 16let a druhý 12let. Z jejich zkušenosti mohu říct, že po zvážení všech aspektů je ten polymer ve výsledku lepší než ocel i hliník.

Ještě doporučím, zvažte raději 5kovou řadu Vikingu. Je tam dost důvodů. Sice to stojí o něco navíc, ale věřte mi, že tuhle značku kupujete na 20let minimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 1.4.2015 8:45

Zdravím, zas až tak bych to nehodnotil, u těchto skeletů se časem vymačkávají otvory pro šrouby uchycení motoru a tím se motor na skeletu uvolní. Rozhodně jsem se setkal více s popraskanými plastovými skelety než oceloplechovými a hlíník snad jen vyjímečně. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.115 (?), 1.4.2015 8:56

no vzhledem k tomu že motor je u vikinga uložen v odpružených půchodkách tak bych se vymačkání skeletu neobával, samozřejmě pokud to někdo nenechá dojít do havarijního stavu...

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 12.4.2015 16:05 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.117 (?), 12.4.2015 17:31

Viking je zbytocne predrazeny..nic svetoborne, rakusky vyrobok... a ze to predava Stihl nic na tom nemeni.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.14 (?), 27.4.2015 10:57

nesouhlasím s Vámi. Předražené to není. Mám sekačku Viking 545. Oproti přechozím vše funguje, pasuje. Perfektně se s ní dělá. Precizně mulčuje. Jsem z ní nadšený. Ty peníze za to stojí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika