Benzínová sekačka Viking



PavelP. - (2) - 89.194 (?) 
19.3.2015 15:23, zobrazeno: 10416x

Zdravím vás.

Premýšlam nad novou sekačkou na trávnik a mám záujem o tento model:

Viking MB 448 TX

Moja otázka je jednoduchá: Máte niekto skúsenosti s tootu sekačkou? Hlavne ma zaujíma skúsenosť s plastovou (polymérovou) skriňou a jej odolnosťou. Mám trochu obavy, či by vydržala prípadné strely v podobe kamienkou a bordelu čo môžu byť v trávniku - mám totiž malé decká a tie v tráve často "zabudnú" nejaké drobnosti...

Dík...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.219 (?), 19.3.2015 20:20

Zkušenosti přímo s tímto typem sekačky VIKING nemám, ale používám sekačku VIKING MB 655V se záběrem 53 cm a motorem BS 750. Sekačka je velmi kvalitní a dobře se s ní pracuje.Za celou dobu co ji mám neměla žádnou poruchu. Mě k nákupu přesvědčili u STIHLu tím, že tato řada sekaček je používaná i komerčně. Z odolnosti plastu mít strach nemusíte. Vypadá sice jako laciná Čína z hračkárny, ale mnohokrát se mi stalo, že jsem při sekání vzal i kámen velikosti ca 5cm (ozdobný kačírek) a po třech letech co ji používám jsou uvnitř v plastovém šasi jen malé ďubky, ale po prasklinkách nebo odštěpcích plastu ani památky. Spíše zničíte nůž než ten plast. Výrobce na ten plast navíc dává i nějakou delší záruku, tuším 5 let. VIKING byť je dražší můžu jen doporučit.  Navíc co mají tyto sekačky dokonale vychytané je koš a způsob jeho vysypávání. Podle mého názoru neuděláte chybu. Jen tak na okraj, pokud chcete lehkou sekačku, tak kvalitní plastové šasi dokonce s doživotní zárukou proti průrazu dělá ještě HONDA, popř. jít do hliníku co dělá AL-Ko, ale to už je cenově někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
horys - (15) - 174.206 (?), 20.3.2015 22:13

ahoj, mám viking 455 už 14 roku a přede mnou ji měl táta 3 roky a mužu říct, že právě to plastové šasí je to nejlepší co tam mohli dát.Je absolutně bez závad a seká super.Jinou bych si nekoupil.Mohu doporučit opravdu neprohloupíte.mrkněte na internet a uvidíte že ji ani nikdo neprodává.Je to super sekačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.252 (?), 31.3.2015 15:29

Jste si jistý tim plastem? Co vím, tak 655V má skelet z tlakově litého hliníku.

Jinak já mám 545VM a rozhodně ji mohu doporučit. V životě jsem neměl lepší. Z toho plastu opravdu strach nemějte. je to polymer, který je opravdu odolný všemu. Od šutrů po UV záření. Kamarád má tu samou 16let a druhý 12let. Z jejich zkušenosti mohu říct, že po zvážení všech aspektů je ten polymer ve výsledku lepší než ocel i hliník.

Ještě doporučím, zvažte raději 5kovou řadu Vikingu. Je tam dost důvodů. Sice to stojí o něco navíc, ale věřte mi, že tuhle značku kupujete na 20let minimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 1.4.2015 8:45

Zdravím, zas až tak bych to nehodnotil, u těchto skeletů se časem vymačkávají otvory pro šrouby uchycení motoru a tím se motor na skeletu uvolní. Rozhodně jsem se setkal více s popraskanými plastovými skelety než oceloplechovými a hlíník snad jen vyjímečně. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.115 (?), 1.4.2015 8:56

no vzhledem k tomu že motor je u vikinga uložen v odpružených půchodkách tak bych se vymačkání skeletu neobával, samozřejmě pokud to někdo nenechá dojít do havarijního stavu...

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 12.4.2015 16:05 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.117 (?), 12.4.2015 17:31

Viking je zbytocne predrazeny..nic svetoborne, rakusky vyrobok... a ze to predava Stihl nic na tom nemeni.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.14 (?), 27.4.2015 10:57

nesouhlasím s Vámi. Předražené to není. Mám sekačku Viking 545. Oproti přechozím vše funguje, pasuje. Perfektně se s ní dělá. Precizně mulčuje. Jsem z ní nadšený. Ty peníze za to stojí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika