Benzinová sekačka



Stránky: 1,  2,  3   
host - 191.35 (?) 
15.3.2007 22:07, zobrazeno: 59883x
Chci si koupit sekačku na cca 400 m2. Poradí mi někdo jakou? Příspěvků je tady hodně, ale .... Od Mountfieldu snad ani ne, nevím. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 161.9 (?), 18.3.2007 6:41
Měl jsem od Mountfieldu sekačku s označením Rasor 434 z roku 1996, kupoval jsem jí na sečení cca 600 m2 a byl jsem s ní velmi spokojen. Byla vybavena motorem BS o výkonu 3,5 k, záběr měla 43 cm. Loni jsem ji vyměnil z důvodu sečení plochy cca 3 x větší, také za Castel Garden. Tuto sekačku mohu dporučit. Jednoduchá údržba, spolehlivost, jednoduchá konstrukce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.233 (?), 18.3.2007 9:29
sekačku JEDINĚ od Mountfieldu, skvělá kvalita, nedostižná záruka, fantastická cena, jen hlupák by nakoupil jinde!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.99 (?), 18.3.2007 9:40
V tomto případě rád patřím mezi hlupáky. Jinak co opustily plast. skelety tak rázem vzrostla kvalita u HQ.Píši o ní jako o jedné z možností.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.35 (?), 18.3.2007 19:03

No, od odříkaného .... Tak jsem ji koupil u Montfieldu. Byl mi od známého doporučeno,  hlavně ať to má motor Briggs Stratton. Tak jsem trochu pokoukal po okolí a nakonec koupil v M. TDL484TR. I sleva byla /i když nejsem nakloněn těmto fíglům/ 3000,-. Tak snad dobrý....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.65 (?), 19.3.2007 19:22

Na domácí sekání 1700 m2 jsem si před 10ti lety také u Mountfieldu koupil TDL484TR. Uvedenou plochu, která je částečně ve svahu, sekáme min. 6x ročně a zatím bez nejmenšího problému (pokud nepočítám 1x za 2 roky běžnou výměnu opotřebovaných řemenic a klíňáku). Zároveň se sekačkou jsem si koupil i 2 náhradní nože a dosud jsem žádný z nich nemusel použít. Stačí přebrousit, vyvážit a jede dál. Žádnou zvláštní údržbu kromě výměny oleje na konci sezóny nepěstuji.

Nejvíce si u této sekačky cením velký vstupní otvor ve skeletu do koše. Měl jsem možnost vyzkoušet několik sekaček různých výrobců ale pouze s TDL484TR nemám problém se sekáním i vlhké, teměř mokré trávy. Část pozemku mám zastíněný, kde tráva skutečně vyschne jen v nejparnějším létě. Po každém sekání však doporučuji odstranit ze spoda skeletu nalepenou trávu dokud je čerstvá, dříve než začne plesnivět a zatvrdne do krunýře. Ten lze pak odloupnout pouze špachtlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 7.6.2007 12:19
Dá sa v domácich podmienkach nejako vyvážiť nůž? Aspoň približne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.243 (?), 7.6.2007 13:26
"Nějak" se vyvážit dá, ale záleží právě na te přesnosti. Nedostatečně vyvážený nůž sice bude s klikou třepat o něco méně, ale i to ji respektive uložení nesvěčí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.65 (?), 7.6.2007 22:31
Demontovaný nůž ve vodorovné poloze nasadit středovým otvorem na kulatinu o malinko menším průměru než je středový otvor (kulatna horizontálně upnutá jedním koncem do svěráku tak, aby se nůž mohl volně otáčet). Několik pokusů určí, kterou stranou se nůž otočí směrem k zemi (tato strana je těžší a tudíž se musí malinko odbrousit ostří nebo okraj).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.10 (?), 14.5.2008 21:05

Rád bych se zeptal na sekačku VARIOLUX V55 BCAR s motorem B S 650

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika