Alko nebo Stiga



Stránky: 1,  2   
host - 224.14 (?) 
31.5.2014 21:41, zobrazeno: 15579x

Jakou sekačku by jste mně doporučili - STIGA Combi 40 E nebo AL-KO Comfort 40 E. U Alka by měl bejt nůž poháněnej rovnou motorem a u Stigi je poháněnej od motoru řemenem, tak by mně také zajímal Váš názor na tento pohon.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 140.103 (?), 31.5.2014 23:03

Pokud máte na zahradě kameny, pak je lepší řemen, na normální rovnou zahradu je to k ničemu a spíše na škodu. Obě vaše vybrané sekačky jsou z číny, proto bych je nebral. Záleží jak velkou máte zahradu, ale na menší zahrádku bohatě stačí základní model kvalitní sekačky, nějaké fičuriny od číňanů je cesta k tomu, že se to dřív nebo později vykur...

Líbí se mi například Honda, Viking, Solo, Yard-Man, Weibang a podobné sekajdy. U elektrických sekaček rozhodně nevybírejte podle značky z benzínovek, je to úplně něco jiného. Stiga a Alko nejsou v elektrikách nic víc než kterákoli jiná čína. V benzínovkách je to něco jiného, tam dokonce od Alka kopírují i japonci, rakušáci mají některé modely vážně vymakané.

Jak velkou a členitou máte zahradu??? Spíše než na výbavu se u elektriky dívejte na dílenské zpracování a váhu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 31.5.2014 23:19

Nicméně abych odpověděl na vaši otázku, tak z těch dvou bych asi šáhl po modelu od Stigy. Jinak bych si vybral lehoučkou sekačku bez výbavy s malým odběrem elektriky.  buď nějakou levnou čínu za 1400Kč od Stigy, Dolmaru apod. nebo něco kvalitnějšího. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.63 (?), 1.6.2014 5:54
mám cca. 250 m, ale minulý rok a letos jsem část zahrady nově zatravňoval, tak mám trávu pěkně hustou tak se bojím, aby na to nová sekačka stačila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 1.6.2014 13:24

U husté a vysoké trávy se dá sekačka pomaleji tlačit s tím, že kde jsou jóóó trsy trávy se předek sekačky přizvedne a po odseknutí vrchní trávy se rotující nůž teprve položí a odsekne se zbytek u země, pokud budete sekat každý týden, aby tráva nestačila dorůst do půl metru, ale tak jak se to u rotačních sekaček dělá tzn. 20cm, pak vám stačí výkonově jakákoli sekačka, můžete mít trávu hustou jak chcete. Prodávají se samozřejmě i silné 1700W sekačky typu Yard-Man 1719 E ale výkonější motor má zase větší váhu a je rozdíl tlačit 13Kg-15Kg sekačku nebo 35Kg. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.69 (?), 1.6.2014 13:13
Případně drahou čínu od hq.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 1.6.2014 14:20

Jiří, teď jste si naběhl. Huska než, aby na čínské výrobky lepila svoje jméno, raději tyto výrobky nenabízí. V benzínovkách se svou vlajkovou sekačkou (LC 448S e) nemá za co stydět, narozdíl od soudruhů z NDR a jejich "inovativním madlem" a výběhovou řadou motorů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.66 (?), 1.6.2014 19:29
herr drvostep ndr uz neni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.42 (?), 2.6.2014 11:05

Stigu nebrat. Mám Turbo 53S a po pěti letech provozu pořád něco rozbité. Aktuálně převodovka za 3300Kč. Mám i křovinořez 435 a ten není kvalitou o moc lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.14 (?), 2.6.2014 18:48

tak stigu mně známí rozmluvili kvůli převodu řemenem, jinak alko jsme viděl dneska v krámu tak se mě líbí stabilitou a hmotností, kdy jsme čekal, že budě težší, tak nejspíš pudu do alka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika