Aký krovinorez? (dolmar, HQ, Stihl)



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Ivooo - (19) - 110.158 (?) 
14.6.2014 11:39, zobrazeno: 75942x

zdravím vás,

už 4 dni hľadám informácie na fórach, obchodoch, diskusiách a recenziách o výbere vhodného krovinorezu. rád si nechám od vás poradiť, najmä od tých čo vlastnia konkrétne druhy krovinorezov ktoré spomeniem. tu je info:

1. na čo krovinorez využijem - dokosenie okolo plotov, nerovné plochy kam sa s kosačkou nedostanem, okolo stromčekov(menší sad), okolo cesty(to čo zanedbáva správa ciest), okolo potoka(to čo zanedbávajú zas "vodári", je to asi 600m2 v 45 stupňovom uhle), a plocha-pole asi 1000m2(ktoré keď je príležitosť radšej dávam pokosiť traktorom, avšak zohnať človeka čo to pokosí je ťažké v okolí).

2. ako často - každé dva týždne cca 1,5 hodiny estetické úpravy-dokosovanie, potok 2 krát ročne (3 hodiny),podla toho aká je vysoká, pole podla potreby, cca 3 krát do roka cca 5 hodín

3. mal som vyžínač Homelite, označenie neviem, dožil sa 15 rokov(obdiv), tento rok skončil. a preto uvažujem o kúpe nového. cenový strop: 300€/ 8200 CZK. zvažujem kúpu týchto strojov:

HQ 128 R - ľahký 2-takt, 28cm3, 0,8kW, 5 kg, v balení strunová hlava+nôž, cena cca 260€/7500CZK

Stihl FS 56 -ľahký 2-takt, 27,2cm3, 0,8kW, 5,1 kg, v balení len nôž, cena 279€/7700CZK

Dolmar MS 245.4U - 4-takt, 24,5cm3, 0,7kW, 5,7 kg, v balení len nôž, cena 263€/ 7200CZK

servis všetkých značiek mám po ruke. pozeral som aj značky Hecht kde boli zväčša recenzie negatívne, vraj je to čína, lacné materiály, dalej ALKO, ale tam je tá váha a ergonómia nič moc. osobne sa mi pozdáva ten Dolmar, predsa len je menej hlučný, nemusím liať olej do benzínu.. čo by ste odporúčali VY?

Ďakujem za vaše reakcie.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 216.69 (?), 14.6.2014 14:06
Dobrý den, máme oba typy křovinořezů 2T a 4T. 2T jsem máme jen, jako pohon rotavátoru a záložní, kdyby náhodou. Výhody 4T si můžete přečíst podrobně např na stránkách Honda stroje. Hmotnosti jsou velmi podobné, uživatelský komfort a samotné sečení nesrovnatelné. Mezi největší přednosti 4T dávám nízkou hlučnost, nepatrné splodiny z motoru, start na 1 pokus vždy a s velmi malým odporem vlivem automatického dekompresoru, extrémně nízkou spotřebu, vynikající parametry motoru, pevný hnací hřídel, celkově špičkové zpracování, to je předpoklad dlouhé životnosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivooo - (19) - 110.158 (?), 14.6.2014 18:09

Ďakujem za reakciu. presne pre tieto výhody som sa prikláňal k Dolmaru. bohužial naživo som sa ešte nestretol zo 4taktom krovinorezom. akú značku a typ krovinorezu máte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.69 (?), 14.6.2014 19:27
Seču 600- 1200 m2 podle trávy, co udržujeme sekačkou na kolech občas poseču když vyběhnou některé trávy a křovinořezem je poseču rychleji. 4 takt je Dolmar 335.4 U, je po všech stránkách výborný. U mě nastala zvláštní situace, já jsem tyto stroje nemusel. Při představě hlučného motoru za zadkem jsem raději dosekával ruční kosou. Postupně jsem byl donucen větší udržovanou plochou koupit 2 T a po vyzkoušení 4T jsem se rozhodl. Dnes se na práci se 4 T těším, mám vztah k motorům a tak to není jen sečení, ale radost ze stroje. 4 T provozuji 3 rokem, bez jediného problému, ročně 0,1 ltr oleje do motoru a benzín do nádrže. Někde si poslechněte a vyzkoušejte chod motoru a neodoláte. Kouř a zápach 2T se dá vydržet, zejména když sečete po větru, namíchat směs také není velký problém, hlučnost lze snížit chrániči sluchu, více startovacích pokusů je u 2T jen u studeného motoru, rozdíl ve spotřebě také unesete. Podle mě je 4T o hodně lepší a to se bavíme jen o motoru, stejně kvalitní je uložení hřídele, spojka, úhlový převod, popruhy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivooo - (19) - 110.158 (?), 14.6.2014 20:20

ten váš model som pôvedne chcel, len je mimo môj limit. teraz myslím že sa pohybuje okolo 360€, len nemá strunovú hlavu vo výbave, to by bolo ďalších 20-30€, a ešte poštovné by stálo cca 20€(bral by som ho s Čiech, v kamenných obchodoch som ho nenašiel za menej ako 420€). skúsim teda obehať predajcov, alebo nájsť majitela s podobným motorom. model 245.4U sa mi zdal celkom vhodný za tú cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.69 (?), 14.6.2014 20:49

V ceně byla strunová hlava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.9 (?), 25.6.2014 23:11
Kupovat originál strunovou hlavu je blbost. I oficiální prodejci Dolmaru vám přibalí prostě jen kompatibilní hlavu a ta není nijak drahá. Já si hned jednu dokoupil do foroty a mám na ní jiný druh struny. Například na zmíněný Dolmar MS-335.4 U lze koupit strunovou hlavu 109/M10x1,25 L (což je spotřební materiál HONDA) za asi 350 Kč včetně okradení o DPH a mám vyzkoušeno že do ní pasují i struny BISON 2.4 mm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 246.23 (?), 25.6.2014 23:02
Motorem je Dolmar dobrý, ale štve mně na něm konstrukce krytu nože která se neprakticky čistí. Pokud ale sekáte tak jak říkáte nebude to až takový problém. Lze buďto nechat trávu oschnout a pak ošudlat, já bždy drhnu na mokro a kolem šroubů krytu se dlouho drží voda. proto občas stříknu WD-čkem, před zimou rozšroubuji a pořádně vyčistím. Rez se zatím neukazuje, ale ty kousky trávy které opakovaně vlhnou na těch imbusech prostě stále zůstávají. Konstrukce sekačky je jinak nerezavějící a toto jí nevadí, jen těm šroubům které drží kryt, který rozebírat více než jednou ročně je zatrest.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 26.6.2014 6:32
Ošoupává se čudl na strunové hlavici mám ho vyměnit? Úsměv
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.4 (?), 14.6.2014 14:51

Musite si ujasnit ci potrebujete vyzinac alebo az krovinorez... ak pri potoku budete mat nalety krovin tak vyzinac nepostaci... v tom vasom vybere mate len tie vyzinace... a este ten sklon?..45 stupnov?...tam bude problem bikove drzanie, ja na tento ucel  /mam este ostrejsi svah/ pouzivam kruhove drzadlo... s bikom sa neda kosit hore do svahu /prudkeho/..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika