AKU sekačka - jakou vybrat?



host - 140.103 (?)
19.4.2016 16:23

Zmínil bych část vašeho postu a sice větu: "Já jsem s tímto AKU vysavačem/foukačem maximálně spokojený, udělá přesně to, co od něj požaduji."  

Naprosto souhlasím, proto jsem kopíroval linky na videa, youtube je dnes plné všemožných modelů a můžu tak zkouknout a zhodnotit jednotlivé foukače, najdu tam jak Greenworks, tak Hecht co jsem doporučoval a stovky dalších modelů a ukázky v praxi. Jde o to, zvolit správný model pro mé potřeby, vědět co chci, co potřebuji a jaký výrobek mi pro moji potřebu dobře poslouží. Na podobném principu jako foukač funguje např. vodní čerpadlo, kde pokud saje vodu ze studny, je maximální možný výkon 8,5m, kdežto ponorné které žene vodu před sebou má výtlak mnohonásobně vyšší a u foukače je to podobné, jen díky hustotě tak rozdíly u vzduchu budou ještě markantnější, zkrátka podobné strojky co se týče vysávání nejsou výkonově uzpůsobeny na nějaké výkonové sání natož mokrého listí a to nemluvím o plastové vrtulce, která narozdíl o kovové turbíny rovněž není určená na sekání listí a větviček. Proto když měl pán dotaz na vysávání mokrého listí, snažil jsem se mu nasvětlit situaci, aby nebyl po nákupu konsternován výsledkem a funkčností.  Vysávání je u těchto strojů jen taková marketingová berlička, prioritně je to uzpůsobené k foukání a stačí si jen vybrat výkon podle povahy práce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 112.30 (?), 17.2.2016 17:42

Padla zde zmínka o vřetenové, bateriové sekačce. Používám bez bateriovou, sekám 800m2. Sekání beru jako sportovní aktivitu, někdo běhá po lese, někdo na pásu, já za sekačkou. Potom, co jsem vyřešil broušení, se dá říct, že je bezúdržbová. Na 400m2 bych se nebál ani vřetenové bez baterií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 70.235 (?), 27.4.2017 8:22

ako si vyriešil brúsenie???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.78 (?), 15.4.2016 17:28

Tak nakonec koupena AKU sekačka Greenworks G40LM40 (staré označení GWLM 4040). Oproti staré elektrické Gardeně je to super práce. Posekáno za poloviční čas, baterie v pohodě vydrží s dostatečnou rezervou. Sekačka je tichá, lehká dobře se ovládá. S klidným svědomím doporučuji.

Ještě jsem k ní přikoupil AKU vysavač/fukar na listí GD40BV. Baterie a nabíječka ze sekačky vše zvládá a je tím pádem i lépe využitelná.

jaho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.16 (?), 19.4.2017 20:03

Mám Hecht 5040. Je to sice už starý model dneska jsou novější Hecht 5046, ale jsem spokojený. Pozemek 1200m2 dum, bazén, před garáží zámkovka, a nějaká skalka odhaduji, že sekám 600-700m2 na jedno nabití. Je s pojezdem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.10 (?), 15.4.2016 23:04

Dobrý den. Zvládne ten aku vysavač i mokré listí? Jaká je síla foukání/ vysávání?

Mám od Greenworksu AKU vyžínač G40LT30, neskutečný pracant...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.78 (?), 17.4.2016 17:00

Vysavač/fukar má regulaci výkonu + "turbo" režim... to už je slušný uragán. Mokré listí zvládá i když na nejvyšší výkon a tím pádem i na větší spotřebu baterky. Po cca 10 minutách jsem byl na 1/2 kapacity. Takže udávaný výkon 20min. asi odpovídá. Při foukání listí na hromadu je spotřeba menší, není potřebný takový výkon.

Taky jsem ho s úspěchem použil na osušení umytého auta. Paráda, jak to vyfouká všechnu vodu z mezer a mřížek tak, že pak nikde nic nestéká. 

jaho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 18.4.2016 11:57

Foukače mám 4 akumulátorový, elektrický, benzínový ruční a zádový profi a pokud můžu radit, na účel shrabávání a sání listí si akumulátorový foukač nekupujte, nemá to na podobnou činnost výkon. Aby jste byl trochu v obraze o výkonu, přidělím bodové hodnocení výkonu od jedné do sta.

Aku elktrický by výkonově dostal 13 bodů, elektrický 20, ruční benzínový 40, zádový 80, zádový profi 100. 

Podobný akumulátorový foukač poslouží na úklid menší zpevněné příjezdové cestě k domu, rozdmýchání ohně apod. nic víc a už vůbec na úklid listí, zaprvé na to nemá výkon ani ruční benzínový a zadruhé je z plastu a je to čína, listím by jste si ho zničil.

Pokud chtete smysluplný vysavač na listí, pak se dívejte po turbínovém a to je 15 000Kč (Alko) ale spíše 20 000Kč a výše Hecht 8573 apod. a to je pořád čína, značkový vysavače jsou ještě mnohem dražší.

Takže bych se na vysávání vykašlal a pořídil je foukač a to takový, který má smysl = výkoný zádový. Pokud vám stačí čína, tak Hecht 972, jinak Husqvarna 580 BTS, dokážete tím uklidit sníh, listí nafoukat na hromadu kde si ho pak mechanicky sesbíráte, obrátit seno, dokonce když trubku namíříte vzad a sednete na kolo, poslouží jako tryskový pohon, další skvělá věc co se s tím dá dělat je i požár a jeho hašení.

souffleur HUSQVARNA 580BTS Een action

Husqvarna 380BTS Fire Control

Já ho používám na úklid haly 100m x 50m nejdřív vytvořím průvan puštěním ventilátorů na střeše, pak foukačem rozvířím prach, pak 15minut počkám než průvan udělá své a mám nádherně čisto, je to rychlé, po prachu ani památky, nanadřu se. Komunální vysavač by byl za stonásobek ceny. Za mne rozhodně běžte do benzínu, ne všechny aku výrobky májí smysl, někdy je to jen škoda peněz bez využití a smyslu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.78 (?), 19.4.2016 10:13

V žádném případě s Vámi nechci polemizovat, nebo nedej bože zpochybňovat Vaše tvrzení. 
Mám ale dojem, že se tady bavíme spíše o malých spotřebičích pro údržbu kolem RD, ne o profi strojích na údržbu velkých ploch. Určitě s ním nepůjdu foukat listí do parku...

Já jsem s tímto AKU vysavačem/foukačem maximálně spokojený, udělá přesně to, co od něj požaduji. Nakonec i to video, které jste vložil pěkně ukazuje, že má docela slušný výkon.
Ještě bych podotkl, že ho primárně používám jako foukač. Nafoukané listí na hromadu pak lze jednoduše naložit do kolečka ručně a jen zbytky vysát. Vše je o efektivitě práce a taky o vynaložených financích v poměru k ušetřené práci. 

jaho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 19.4.2016 16:23

Zmínil bych část vašeho postu a sice větu: "Já jsem s tímto AKU vysavačem/foukačem maximálně spokojený, udělá přesně to, co od něj požaduji."  

Naprosto souhlasím, proto jsem kopíroval linky na videa, youtube je dnes plné všemožných modelů a můžu tak zkouknout a zhodnotit jednotlivé foukače, najdu tam jak Greenworks, tak Hecht co jsem doporučoval a stovky dalších modelů a ukázky v praxi. Jde o to, zvolit správný model pro mé potřeby, vědět co chci, co potřebuji a jaký výrobek mi pro moji potřebu dobře poslouží. Na podobném principu jako foukač funguje např. vodní čerpadlo, kde pokud saje vodu ze studny, je maximální možný výkon 8,5m, kdežto ponorné které žene vodu před sebou má výtlak mnohonásobně vyšší a u foukače je to podobné, jen díky hustotě tak rozdíly u vzduchu budou ještě markantnější, zkrátka podobné strojky co se týče vysávání nejsou výkonově uzpůsobeny na nějaké výkonové sání natož mokrého listí a to nemluvím o plastové vrtulce, která narozdíl o kovové turbíny rovněž není určená na sekání listí a větviček. Proto když měl pán dotaz na vysávání mokrého listí, snažil jsem se mu nasvětlit situaci, aby nebyl po nákupu konsternován výsledkem a funkčností.  Vysávání je u těchto strojů jen taková marketingová berlička, prioritně je to uzpůsobené k foukání a stačí si jen vybrat výkon podle povahy práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 74.146 (?), 20.5.2016 20:57

A co tahle:

HECHT 5040

Ta má 80V akumulátor, to už musí být síla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika