Aku sekačka



host - 140.103 (?) 
20.5.2014 10:07, zobrazeno: 4392x

Měl bych dotaz na majitele, případně prodejce aku nářadí od Stihl. Jelikož mám nenáročný vkus na zahradní techniku, "spokojím se s tím nejlepším" koupil jsem na sekání kolem chaty cca 300m pro ženu motorovou sekačku za 25k, bohužel má to jeden háček 50Kg sekačku nenaloží, nesloží sama do nebo s auta :-( Proto mne napadla myšlenka na pořízení lehčího křoviňáku, bohužel zdravotní potíže s loktem a vibrace křoviňáku nejdou dohromady, proto jsem zkoumal aku křoviňáky bez vibrací a uviděl v nabídce i aku sekačky. Teď k dotazu, mohl by mě někdo popsat jaký rozdíl je mezi modely Viking MA 339, MA 339C, MA 443 a jakou z těch tří vybrat, případně jestli bude sekačka schopná těch 300m nějak rozumně posekat??? Předem díky za radu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 6.7 (?), 20.5.2014 10:30

Vy ste mozno kupili to naj ale trochu na iny ucel....ako by ste kupil nakladak na vozenie deti do skoly. Ja si myslim, ze 300 m2, co je 30x10 m, je plocha, kde je vhodne vybrat akukolvek aj najmensiu sekacku. Ak to ma zena nakladat a skladat z auta, tak sa riadte podla vahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.115 (?), 20.5.2014 12:18

MA 339 a 339C jsou stejné liší se v držadle (C je skladnější), MA 443 je větší (37 vs 41cm) těžší (12 vs 18kg),  s větším košem. Doporučení s AP 160 je do 300m,  ale záleží na tom jak vysokou trávu sečete. Sekačky jsou zpřevodované, nůž není přímo na hřídeli motoru.

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 20.5.2014 12:38

HH díky za objasnění, zatím jsem měl vybranou tu 339 a 339 C, říkal jsem si, že menší nůž nebude vyšťavovat baterku, ale právě rozdíly obou nejsou z popisu Stihl stránek zřejmé, jestli jsou rozdíly pouze v držadle, pak asi sáhnu po 339 bez toho C, připadne mi bytelnější. Akumulátory mám od pil AP160 a AP 180 tak snad to vydrží, co jsem se díval na youtube, říkal tam chlap, že by měla vydržet sekat půl hodiny. Jdu to objednat a uvidím, ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 20.5.2014 12:25

Tak nějak jsem zádrhel s nakládáním nedomyslel při nákupu, chlap 50Kg sekačku čapne a švihne do kufru jako prd, ale u ženské to může být a jak se i ukázalo je neřešitelný problém. Právě proto chci nyní aku která je lehká, jen popis na stránkách Stihl je tak nějak nicneříkající, proto bych si rád nechal poradit. Druhou benzínovku nechci už jednu mám :-) a elektrika (kábl) tam nejde použít. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika