Ako namazať uzatvorené ložiská?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 92.198 (?) 
3.10.2012 21:53, zobrazeno: 35488x

Na čerpadle chcem namazať po desiatich rokoch ložiská, ale neviem, ako do nich dostať vazelínu, keď sú uzatvorené krytkami. Dá sa to?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 255.238 (?), 3.10.2012 22:04

Nešlo by dát fotku, jak vlastně ty krytky vypadají?Je těžké se takto k tomu vyjádřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.198 (?), 4.10.2012 0:03

Sú to plechové krytky zapustené do ložiska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.10.2012 0:57

A jsou bez maziva? Nejsou vyčvachtaná?  Zakrytkované bývají protože se nemusí mazat. Pokud jsou suchá tak můžete vyměnit ložisko za stejně kryté, nebo vyloupnout krytku a namazat (pak už to nebude kryté ložisko), nebo vyvrtat do krytky malinký otvor (1 mm) a injekční stříkačkou s jehlou natlačit vazelínu. Já osobně bych ho vyměnil.

Předpokládám že se jedná o klasické kuličkové ložisko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.128 (?), 4.10.2012 5:28
Celokrytá ložiska jsou s doživotní náplni tuku, přesto lze je doplnit např. o kvalitnější mazivo, které snáší větší zatížení apod.,ale zatím jsem to aplikoval jen u plastového krytí, kde jsem vtlačit jemnou lithiovou vazelínu stříkačkou s jehlou pod kryt, u ocelového krytí by ta dírka o velikosti 1mm bude jediné řešení, rozebráni krytování nebude možné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 4.10.2012 6:16

Je velmi pravděpodobné, že vrtáním se do ložiska dostanou špony a to způsobí rychlou smrt. Kryté ložisko není určené pro domazavání, pokud to potřebujete, namontujte polokrytá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 4.10.2012 7:26

Krytá kuličková ložiska mají doživotní náplň a nemažou se. Jakékoliv vrtání otvorů nepřichází v úvahu. Často se jakýmkoliv pokusem něco tam natlačit může znamenat uvolnění strvdlé vazelíny a vytlačené mimo oběžnou dráhu a dostat ji tam kam nepatří. Kuličkové ložisko má obvykle svoji životnost a to maximálně 30 000 motohodin. Samozřejmě "dobře zatížené "a těžko utěsnitelné vůči prachu od druhu provozu, mnohem méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.36 (?), 4.10.2012 21:48
Po deseti letech jsem nějak ignoroval, pokud maji hrk, je to na výměnu, pokud ne, neexistuje šetrný zásah.Já řešil doplnění ložisek u HQ traktůrku po několika měsících a to s plastovým krytováním, protože to byla konstrukční chyba, výměna nebylo řešení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.198 (?), 4.10.2012 23:20

Ložiská nehrkajú, ale preventívne im chcem pomôcť. Nedajú sa tie krytky opatrne tenkým nožíkom vylupnúť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.196 (?), 5.10.2012 9:56

Zkus jich vylupnut a uvidis. Ten plech tam ale drzi celkem pevne a noyik nejspis nebude stacit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika