Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím. Já sem si kdysi udělal jen lehký navijáček na ohrnování brambor. Buben sem použil z bantanového kola, dělaný na soustruhu, na širší leteckou gumu. Nasazení je jen přes trubku na vývodový hřídel, zajištěný šroubem. Kdyby to mělo být na větší zátěž tak bych tam dal ještě ložisko v domečku na druhou stranu na zajištěný závěs, a místo trubky nějaký protikus na vyvodák. Kladku mám na čepu třetího bodu závěsu.lana pruměr 8 tam vešlo 20 metru, aby to vyšlo přes záhumenku. Používal sem to tím zpusobem že traktor stál podélně s řádky. Vypnul sem oba pohony kol a manželka mi vymáčkla spojku nebo vyřadila na vytažení lana, a zařadila jedničku na záběr. Přitom stála na brzdě, aby stroj nezajel do brambor. Fungovalo to dobře. Na jedničku to táhlo pomalu tak bylo dost času se vyhýbat i kopcum mimo řádek. Po třech řádcích sem posunul traktor dál. Na větší naviák do lesa to asi nebude. I kdyby se to udělalo bytelnější tak při navíjení musíte vypnout kola, a při tažení zapnout jen přední, aby se naviák netočil a ještě ho musíte nějak zabrzdit. Možná lepší řešení je pohánět naviák hydromotorem napojený na hydrauliku. Možná to někdo vyřešil a poradí vám lépe. Tak mnoho štěstí. Franta.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika