Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ten naviják je naviják jen v uvuzovkách. Je to vpodstatě jen špulka s ocelovim lankem o průměru 8 mm. Snažil jsem se vymyslet nějaký sistem na vyvodovou hřídel, ale veškeré snažení skončilo u problému s tim, že nemůžu vyřadit pojezd přední převodovky. U Šálka jsem se informoval a za cenu cca 6000,- je možno zakoupit ty určité díly a ůdajně bez půlení převodovky jen přes to zaslepené místo se to dá vmontovat. Tak jsem přemíšlel o něčem jednodušším a opravdu pro mně nad očekávání 100%. Sistem používání je jednoduchý, ke stromu který potřebuji přiblíží si ze špulky odmotám lano kolik potřebuji, na špulce mám 40m, traktor se snažim pokud to jde nechat na spevněné cestě strom uvážu a špulku zajistim klasickou záklopkou a co mě terén dovolí popojedu dopředu pokud to nestačí couvnu, otec potahuje lano namotá ho pomocí kliky která nemá žádný převod na špulku a já zase potahnu. To celé opakujeme dokud strom nemáme tam kde chceme. Výroba trvala 1 den, v záloze mám ještě lano o délce 20m které má na jednom konci oko a na druhém hák, to lano je jen volně smotané, a to používám k prodloužení pokud mě nestačí lano ze špulky, potom lano "záložní" musim rozmotat celé a lano ze špulky kolik potřebuji. Jestli jste si všimli na laně na špulce mám kladku s háčkem které používám buď jako spřevodované tahání a nebo když tahám zaroh.    dotaz pro lukáše, kolik metrů dřeva vozíš na tvém doma dělaném vozíku, aje bržděný?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika