Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

S ohledem na výfukové plyny okolo křovinořezu, práci s křovinořezem nepovažuji za práci na čerstvém vzduchu. Jistě víte, že dříve lesní dělníci měli "výfukové" příplatky za praci kde nebylo dobré proudění vzduchu. Pokud pracujete pět hodin při ožinování - prosím kde vás tak dobře platí, že vám stačí jen pět hodin pracovat. Pokud ale po pěti hodinách máte práce dost, tak skutečně je dobré změnit zaměstnání. Neurolog vám řekne své. Nicméně já se do návodu podívám, zda práce je či není ve svažitém svahu zakázána. Fakt nevím - otázka je co je to svah. Při práci s křovinořezem je 15 m okolo bezpečnostní pásmo. Jenže lidi do něj vstupují, tak je třeba přestat pracovat.  Dá se to ohlídat, ale ne vždy se povede. Není to jen můj problém - kolik zahradníků má stejné problémy když sečou okolo silnic a ulic a od křovinořezu odletí cosi na projíždějící auto. Nám v rodině se to stalo několikrát, jenže zastavte v plném městském provozu. naštěstí to byly jenom ťupky jako po kamínku od auta. Vím, že v návodu je napsáno, že je dbát, aby se pracovním nástrojem nesekalo do kamenů a dalších pevných překážek. Lecos se nechá uhlídat, ale přesto proto dle mne výrobce dělá poměrně měkké třeba ty třícípáky, že se jenom rychle ztupí, ale neprasknou. Nicméně víte sám velmi dobře, že i na běžné louce je dost kamínků které odlétávají od nožů i strun. No a s uvolněným kotoučem - to už přeháníte. Nedělejte ze mně většího blbce než jsem. Takovou prkotinu pozná i učeň, po několika sekání, že se něco děje s kotoučem a stroj zastaví.  Myslím si, že máte svojí pravdu a nebylo mojí snahou vás přesvědčit o té mé. Nicméně třeba se někdo nad naší diskuzí zamyslí až bude chtít si vyrábět svoje nože, sundavat kryty apod. pro mne ten kryt je pojistka kdyby náhodu k nějaké nepříjemné události došlo, že se snažím dle možností respektovat bezpečnostní podmínky. Když máte zaměstnance, tak není naškodu zapsat každý úraz.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika