Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Především u Stihl 400 (a dalších) se karburátory neseřizují. Maximálně včas mění vzduchový filtr. Respektive seřizuje jen odborný servis., což jednou za rok na kontrolu stačí. Ožinovat stromky a sekat rákosí, chrastici a nebo další traviny případně s křovinami co převážně dělám je podstatný rozdíl. U slabších křovinořezu když jsem začínal před desetiletím, tak se i někdy pod náporem posečené trávy prohybala i hřídel. Nádrž nám vydrží podle náročnosti sečení 3/4 až jednu hodinu. Hodinu a půl mi nádrž vydrží, když dělám nějaká osekávání stromků, kamenů, pěšin a ploch, které se nesečou. Takže záleží na zátěži stroje. 5 litrů benzinu je asi 7 - 8 nádrží, tedy okolo 8 hodin intenzivní práce i s přestávkou. U struny  v zápřahu je to méně času na nádrž, u třícípáku je to víc. Sečeme od rákosí ve vodě až po skalnaté stepi, takže bez krytu ani ránu. Teď začínám častěji používat i mulčovací nůž, takže ran je někdy až moc. Sečeme i prostorách, kde se neustále toulají lidi a nedají si říci, aby se drželi dost daleko. Takže nic podomácku dělaného, kdyby se nástroj utrhl, či ulétl kámen apod. 400 při mé práci je někdy na hraně své výkonnosti, ale 500 nechci, ve stráních se s ní bojím, že mne shodí když narazí na drn či starý pařez.  Řádově seču ročně křoviňákem několik ha, ale už se mi daří ho nahrazovat bubnovkami (plochy jsou už  sečené 6 -10 let, takže biomasa na pozemcích není tak hustá a bubnovky se již neničí. Zásadně používám "ženské popruhy" Stihl, které jsou pohodlné i pro děvčata (u některých je to i hezký pohled).  Jo a všiml jsem si na webu, že 350 Stihl už mají lepší antivibrační systém. V prodejně jsem nebyl asi rok - nemám s touto značkou, když si nakoupím oleje, mazadla, a další nástroje jednou za rok, důvod tam jezdit. Prostě dobrá značka i do tvrdých podmínek. Při ožinování, kdybych ho dělal pravidelně bych  asi kryt nesundal, možná upravil. Je ale rozdíl sekat v lesní hrabance po kousíčkách a velké plochy, kde to musí odsýpat.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika