Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ano, to souhlasí, jenom tu rozteč si už nepamatuji - je to ta menší od převodovky. Když jsem dříve zkoušel, jak vyřešit , aby i orba byla méně namáhavá činnost  - cíl byl to co jste viděl teď - jenom řídit a obsluhovat - tak mě napadlo, že když dám kola na menší vzdálenost od převodovky, tak zmenším záběr pluhu. U nás to bylo dříve ještě hodně horší - od té doby jsme půdu hodně zlehčili popelem a hnojem. Bez úprav se malotraktor na tom úseku cca 6 x zastavil a hrabal. Bylo to namáhavé pomáhat tlačit a nadlehčovat pluh. Tak první úprava byla pouze snížení záběru - to bylo velké zlepšení. Kde není těžká půda to nutné není, ale mě těch pár jízd navíc nevadí. Na této ploše byla spotřeba 1 ltr Naturalu, což je proti rytí rýčem i za desetinásobnou hodnotu spotřeby benzínu výhodnější a méně namáhavé. Potom jsem potřeboval do  lesa něco na přibližování dřeva, zároveň aby to bylo stabilnější v terénu a při dopravě. Tak mě napadlo udělat dvojmontáže. Tak jsem s nimi zkusil orat a zjistil jsem, že jsem u cíle i v orbě :)). Ještě to přesto chce kosmetické úpravy pluhu - to jsem neměl čas si letos s tím hrát - to byl pokus bez zkoušek, hned naostro. Na ty podmínky jsem spokojen, vylepšovat se dá pořád. Co je důležité, že jsem to pooral za 2 a půl hodiny i s přípravou, a to včera jsem toho musel nechat, byla už tma. Dříve jsem to měl na 2 dny i s přestávkami - naráz se to nedalo.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika