Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Konečně jsem dočetl téma. Největší problém zaklápění a prokluz kol. Já jsem si pořídil taky VariIV. Při diskusích s chlapy jsem zjistil, že všichni si stěžují na kvalitu obracení půdy - zaklápění. Když jsem to zjisti, tak mne okamžitě přešla nákupní horečka a snažil se přijít věci na kloub. Za tím účelem jsem si pořídil publikaci Zpracování půdy od J.Hůly, Z.Abrhama a F.Bauera. Samozřejmě to bylo málo a přečetl ještě další zapůjčenou literaturu. Došel jsem k zjištění, že si musím pořídit pluh s pološroubovou odhrnovačkou. Na trhu běžně Vari a MuňťFuňť, oba mají odhrnovačky válcové. Neni to špatné, ale vyžaduje to několikanásobně větší pojezdovou rychlost, než jsou tyto stroje na první převodový stupeň schopné poskytnout. Čirou náhodou jsem potkal v jednom malém, dnes již neexistujícím, krámku pluh NM1-017. Měl však dvě chyby - tloušťka připojení do nastavovacího tělesa je 20mm a v návodu k obsluze chybí 4strany textu, ale co je nejpodstatnější, tento pluh má pološroubovou odhrnovačku a v návodu má napsáno: Rezná a obracacia časť pluhu je konštruovaná na rýchlosť orania 3km/h pri stredne tuhej pode.  Takže bylo nutné k pluhu přikoupil správné nastavovací těleso. Vari má tloušťku připojení 10mm. Bylo nutné puh napřed řádně seřídit, aby obě strany zabíraly stejně. Takže se dnes divím, že si hoši co mají Agzat, tady stěžují. Možná, proto, že mají k Agzatu pluh Vari. Cose týče věšení zelené hmoty na krojidlo, jsou dvě možnosti, při využívání obou orebních těles krojidla odstranit, protože povalená zelená hmota jedním směrem je při jízdě zpět, krojidlem zvedána a převracena do směru jízdy, při druhé možnosti se orá jen jedním orebným tělesem i s krojidlem, ale souprava se na konci brázdy neotáčí, ale objíždí se to co je již zoráno, to znamená, že se provádí orba do skladu a začíná se orat v ose oraného pozemku. Co se týče prokluzu - volit orbu do doby, kdy je půda v optimální vlhkosti, nebo použít orebná kola, ta však bohužel nejsou normálně k mání. Vyráběl je AGS Jičín, coby příslušenství pro MT7 - UNIMAX. V dobovém katalogu to vypadá velmi pěkně a je tam napsáno - zvýšení tažné síly při orbě namísto kolového vybavení 5,00x12, což by pro naše třasořitky bylo jak stvořené. Dnes je možno tyto kola s obtížemi sehnat na AUKRU. Co by se stalo, kdyby místo přiblblých návleků Libice obohatily trh o tuto maličkost.

brousek

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika