Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den vážení, promiňte mi, že se vmíchávám do vaší diskuze.Vyprovokovaly mě k tomu ty nádherné snímky, které mně nostalgicky připomněly tento zážitek: před dvaceti lety jsem s novou Terrou uměl orat tak, že po přednastavení pluhu na rovném terénu(podle doporučení technikem firmy)jsem si naoral jen první brázdu, ostatní brázdy oral stroj po otočení a nasazení do brázdy sám.Kolo samo vedlo a sledovalo hranu brázdy tak, že jakýkoliv zásah osoby byl zbytečný.Dokonce jedna stará paní ze sousedství překvapením vykřikla: "Ježíšmarja, Josefe,tam jede stroj sám!"Nevšimla si, že na konci brázdy někdo stojí.Dnes už tímto stylem neorám (je mně 70),jednak je na otočném čepu obracáku dost velká vůle, pluh je tím pádem dost rozviklaný a také není nikoho, kdo by mně s oráním nahradil.Škoda, ale byla to paráda, na kterou rád vzpomínám.Je pravda, že šlo o propracovanou zahradní půdu, jinde by to tak sotva šlo.Každopádně citlivé nastavení pluhu je nejpodstatnější. Vašim důvtipům držím palce. AB

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika