Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já jsem řešil podobný problém před pěti lety. Jen mám mimo zahrady, ještě sad 1ha a kousek vinice, takže jsem zatím skončil u malého japonce Kubota. Myslím, že ceny začínají někde kolem 80 tisíc, záleží jestli chcete komplet repasi, nebo se naskytne zachovalý kus. Já pořídil komplet repasovaný model od firmy s dobrým jménem v oboru (rozhodně doporučuji!). Za pět let nebyla potřeba žádná oprava, měním jen náplně a filtry. Je až neuvěřitelné, jak je to spolehlivá technika. Je to první stroj co mi slouží a já nejsem nucen neustále něco opravovat. Jen příjdu, nastartuji a jedu. Ze značek má mít Kubota a Yanmar lepší dostupnost náhradních dílů oproti ostatním značkám. Spotřeba nafty je též minimální. Tyto stroje však nemohou legálně jezdit po veřejných komunikacíchsad a maximální rychlost je 15 km/hod - málo na delší přesuny. Práce se pro mne stala spíše zábavou a traktor dalším "koníčkem". Rozhodně nelituji, byla to pro mne dobrá volba. Nyní bych vzhledem k výměře volil větší a těžší a tudíž výkonnější model. Vám by však bohatě stačil na 0,5 ha i stroj kolem 16 koní, 4 WD. Nářadí na to co popisujete by se dalo pořídit za cca 20 tis., pokud netrváte na novém (rotavátor, pluh, kopčení brambor, možná i nějaký kultivátorek). Mimo japonce, mám doma ještě i Vari, to používám jen s rotavátorem na malé plochy, ale už jen minimálně. Pokud se týká TK, tak většina lidí co mají zkušenost s TK a japonskými malotraktory, většinou považují japonce za lepší volbu. MT8 je už dražší technika, leda že by jste měl na mysli MT8-70 Mini (s tím jsem začínal) - měl jsem ale rovnou pořídit Kubotu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika