4 takt křovinořez MS 246 nebo MS 335?



host - 21.100 (?) 
13.9.2016 7:45, zobrazeno: 3412x
Prosím o radu, který z typů pořídit. Pozemek s domem 2400 m2, valná většina sekána sekačkou s pojezdem a křovinořez bude sloužit hlavně k dosekávání po sekačce. Na to by asi stačil ten slabší model, ale uvažuji v budoucnu, že na části pozemku bude malý sad a tam nechám trávu růst do větší výšky a sekat je několikrát do roka křovákem. Nebude na toto plošné vyžínání (cca 500m2 se stromy) MS 246 slabý? U slabšího modelu mě láká nižší cena, o dost nižší hmotnost a asi i nižší spotřeba při dosekávání. U plošného vyžínání asi spotřeba menší nebude, protože MS 335 to vezme rychleji. Vlastní zkušenost mám jen s Hechtem 129, který měl "čínský" výkon uváděný stejný jako MS 246 a to bylo tak na hraně, kdy bych to ještě akceptoval. Co mi radíte ze svých zkušeností?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.108 (?), 13.9.2016 9:54
335 a víc nad tím nepřemýšlejte. Měl jsem na vyzkoušení 246 a co plánujete jasná volba. Neberte 4 mix od Stihlu budete míchat směs a to je dneska velká starost navíc, motor pálí olej a mixe jsou poruchové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.96 (?), 13.9.2016 21:00

Tohle nejsou pravé 4takty. Je to 2takt s ventilama. Podívejte se na yutube jak fungují.  Pokud chcete pravý a kvalitní 4takt tak jedině Honda UMK 435.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.172 (?), 13.9.2016 21:38

Jako technika by mě zajímalo, co je na těchto motorech dvoutaktního?

Dvoutakt může velmi vzdáleně připomínat jedině Stihl 4mix, ale to jen díky tomu, že se míchá benzín s olejem.

Dolmary MM4 jsou stejně jako Honda GX35 čtyřtakty s odděleným mazáním na podobném principu - mazání olejovou mlhou.

Čtyřtakt je označení čtyřdobého pracovního cyklu, pokud tedy vůbec víte co to znamená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.172 (?), 13.9.2016 21:27

Prosím o příspěvek někoho, kdo vlastní MS 246. Jde mi o to, jak je s výkonem stroje spokojený a zda by měnil za silnější. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.138 (?), 11.10.2016 12:20

MS246 mám asi půl roku. Před nim jsem měl starší čínu 2Takt s papírově téměř stejně siným motorem, ale rozdíl ve výkonu a zátahu je znát celkem dost. Myslím, že i díky 4T motoru lípe zabírá od spodu.

Můžu sekat s trojzubcem třeba na půl plynu, když sekám jen měkčí trávu a nepotřebuju výkon, a bere trávu i tak dobře. Na plný plyn s trojzubcem jdu na zahradě i do hustšího porostu. Ale do lesa, kde to jsou nálety, větvičky, nejáké popínavé šlahouny, tam bych už si výkonem jistý nebyl, a díval bych se po něčem silnějším. Ale sekám doma jen zahradu, a na to mi MS246 stačí. Limit pozoruju asi jen v situaci, kdy nechám nasazenou strunovou hlavu, a přejdu z dosekávání okolo stromu a plotu až do vyšší pevnější trávy. No a tam struna už moc nestíhá, jde poznat, že motoru chybí vyšší výkon. Ale na takovou vyšší pevnější trávu právě nasazuju kovový kotouč, který je na to vhodnější. Struna se na to právě nehodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika