3fazova koncovka cerpadla Sigma



Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?)
29.7.2014 7:40

Zdravím, namažte kolíky lehce vazelínou a půjde zasunout. Existují tyto zásuvky/vidlice na napětí 500V (používá se to na šachtách), jsou úplně stejné, liší se jen polohou výstupku na obvodu zásuvky vůčí poloze zemnícího kolíku. Důvod je znemožnění zasunutí do jiné napěťové soustavy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
sm0lda - (31) - 178.118 (?), 28.7.2014 20:30, zobrazeno: 23743x

Mam stare 3fazove cerpadlo Sigma. S koncovkou, ktera je na obrazku. Potrebuji prodluzovaci kabel, ktery ma stejnou koncovku, ale do sebe nejdou. Jako kdyby ma koncovka mela jeden kolik silnejsi. Na prvni pohled jsou k nerozeznani. Mohu poprosit o radu ktera koncovka ma jake oznaceni a jak se mezi sebou lisi? Existuje nejaka redukce?

Predem diky

3fazova koncovka cerpadla Sigma
3fazova koncovka cerpadla Sigma
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.7.2014 21:01

Ano, zemnící-nulový kolík je vždy silnější než tři fázové.

Zkuste zadat do vyhledávače prodlužovací přívod 4P /400V IP44 a hodnotu proudu 16A (nebo nebo 32A). Pokud to nenajdete, je nutno koupit to po dílech nebo nechat sestavit prodlužovací redukci na 5kolík od elektrikáře, nebo koupit prodlužovák 5P a redukci kompaktní 4P/5P.

redukce kompaktní
redukce kompaktní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
geraldG10 - (45) - 108.21 (?), 29.7.2014 10:26

Upozorňuji, že na obrázku zapojení redukce je chránič tedy soustava TN-S. Rozdělený PE a N. Není možné poté PE a N zase v krabici spojit a jít do 4 kolíkové zásuvky používané v síti TN-C. Pokud se v elektrice nevyznáte nedoporučuji se pouštět do samovýroby nějaké redukce. Pokud jde o koncovku, ta má skutečně kolík PE silnější a to právě z důvodu aby nešla zasunout do zásuvky jinak. Zásuvka by také měla mít jednu "díru" větší. Už jsem viděl zohnuté kolíky a bylo je třeba mírně narovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 28.7.2014 21:30

Jedná se ještě o starší provedení vidlice, tedy čtyřkolíková (liší se přenášeným proudem) a tím i provedením (dle proudu i průměr tělesa vidlice).Má označení buďto 16 nebo 32A.Pokud použijete odpovídající protikus (zásuvku) vidlice musí jít zasunout.

Pokud se snažíte vidlici zasunout do nového provedení zásuvky (pětikolík),máte bohužel smůlu (nelze)!!!

Nezbývá nežli použít shodné komponenty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 29.7.2014 7:40

Zdravím, namažte kolíky lehce vazelínou a půjde zasunout. Existují tyto zásuvky/vidlice na napětí 500V (používá se to na šachtách), jsou úplně stejné, liší se jen polohou výstupku na obvodu zásuvky vůčí poloze zemnícího kolíku. Důvod je znemožnění zasunutí do jiné napěťové soustavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 29.7.2014 8:17

nevím, ale vazelínu (jako izolant) nepoužívám a očištěné kolíky potírám čistým grafitovým práškem nebo velmi měkkou tuhou (6B).

ale k prodlužováku nebo redukci 4P/5P toto nevede.

Pokud má důlní koncovku, pak bych ji odmontoval (nechal odmontovat) a nahradil současným standardem. Jiné provedení "důlní" koncovky není kvůli napětí, ale kvůli tomu aby v dolech nešly do zásuvek zasunout zástrčky strojů bez nevýbušného provedení. Důlní koncovka - zástrčka bez zobáčku jde na dílně zasunout do "normální" staré 4P zásuvky akorát si musíte pohlídat, aby delší a širší nulák  ....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 29.7.2014 9:27

Zdravím Stando, nikde jsem neuvedl, že se jedná o "důlni" koncvovku v nevýbušném provedení ale o stejnou zásuvku/vidlici na jinou napěťovou soustavu a ta má jiný paket výstupku. Nevadí mi, že mažeš kontakty grafitem ale standartní postup je kontaktní vazelína, ta je nevodivá. V domácích podmínkách jí spolehlivě nahradí i kus špeku nebo cokoliv mazivého. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 29.7.2014 10:18

Nevím, jestli v některých dolech měli odlišnou napěťovou soustavu, ale pokud jsem si od "báňských" půjčoval 3kW kalovku 80KDFU v nevýbušném provedení, tak mi normálně chodila na třífázovém rozvodu 400V (nebo postaru 380 V), jen na vidlici nebyl vůbec zobáček (u nuláku ani jinde).

Jo a plasty většinou přestříknu silikonovým olejem, na který se na rozdíl od vaseliny nelepí prach a písek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 29.7.2014 13:34

Zdravím Stando, o plastech už zde vůbec nebyla řeč, Silikonový olej na vymazávání forem pro vstřikování plastů používám na oživení povrchů plastů už třicet let. 3x500V izolovaných se používalo na šachtách dost běžně, jak je to dnes nevím, jsem sice energetik ale přes výrobu elektřiny. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 29.7.2014 14:34

... tak na energetika ve výrobě bych měl dotaz jak je to s přípustnou tolerancí napětí. Na chalupě když dám měřák na zásuvku, tak mi pravidelně ukazuje 250V +2V a když dám ten samý měřák doma na zásuvku tak ukazuje 230V +5V.

Kde mám jakostnější dodávku a nehrozí mi někde poškození přístrojů?

smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika