Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

vačšina motorových olejov má moddifikátor viskozity, okrem monográdnych olejov napríklad SAE 40. Pokles viskozity mohlo sposobit mnoho faktorov, prehriatie olejovej náplne vplyvom pretaženia motora, dlhší čas skladovaný už otvorený olej-zbytok z výmeny po aute, kontaminácia benzínom alebo vlhkostou, kontaminácia zbytkom nevyliateho oleja-nie všetky oleje su beztrestne miešatelné. Znečistenie vložky filtra malým množstvom oleja neriešte, može ho sposobovat vačšia odparnost oleja, tá je dostupná z technických listov. Dolmar predpisuje olej 10W-30 alebo 10W-40 a pri teplote +5 som s pribaleným olejom 10W-40 problém nemal. Momentálne mám v krovinoreze duo ester 15W-50 s ktorým som problém ohladom dymyvosti nemal, štartovanie pri nízkych teplotách som nemal možnost odskušat. S 10W-40 sa mi raz, ked som motor pretažil pri teplote +30 stalo, že mi ho začal spalovat, tak som nechal krovinorez íst na volnobežných otáčkach pár minut aby sa schladil a pokračoval v práci, potom sa už dym neobjavil. Osobne olej mením minimálne 2x ročne, 0,1 l je nepatrné množstvo a v aute i moto ročne miniem 9 litrov a zbytok oleja z moto použijem do krovinoreza. Načatý olej, ktorý leží vo flaši 6 mesiacov ale do krovinoreza nepoužijem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika