Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím všechny, tak jsme se pustili do rozborky toho motoru.To, co mne tam čekalo mi doslova vyrazilo dech a asi mi to mnoho lidí neuvěří, ale je to prostě fakt.Vše jsem podrobně nafotil a zadokumentoval, foto posílám.Před rozborkou jsem ještě zkouknul vše přístupné na youtube a domovských stránkách B&S, abych měl co nejvíce informací.Takže po rozpůlení motoru jsem objevil něco, co na netu nebylo a to jakousi odstředivou regulaci (foto č.6 a 7).Jedná se o žluté ozubené kolečko, které zvyšujícími se otáčkami rozevírá závažíčka, která vysunují čep a ten působí na páku regulace, která přes soustavu páček vně motoru otevírá klapku karburátoru(jsou tam dvě).Ale teď to hlavní:
V uzavřeném prostoru klikové skříně jsem našel pomačkaný hliníkový klínek (podobný tomu, který hlídá setrvačník).Klínek, který tam určitě NEMÁ co dělat, alespoň jsem nezjistil, že by někde chyběl(foto č.1).Ten pravděpodobně celé 2 roky, co máme sekačku ležel v pohodě na dně klikové skříně a po nárazu, kdy jsme začli sekačku různě otáčet a demontovat se uvolnil a začal dělat paseku.
A co způsobil??Posekaná plastová ventilová hřídel (foto č.2 a 3) i vačky ventilů.Ulomený zub odstředivé regulace (foto č.5 přímo vpředu).Jinak chválabohu, žádné větší škody nenapáchal.Ale to nejpodstatnější-nárazem došlo k uvolnění ozubeného kola a jeho prasknutí, takže kolo se na hřídeli protáčí a tím je porušeno časování.Což je vlastně příčina, proč jsme motor nemohli nastartovat.Takže příčina (asi)nalezena, teď jen to vše dát zase dohromady.Budu rád za každé náměty které pomohou a do budoucna mohou pomoci i ostatním.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika