Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Vycházím z toho co jste uvedl, tedy víkendové použítí. Tento výraz mnohdy ve skutečnosti znamená nárazové profesionální zatížení. Majitel přijede na zahradu, kde nebyl týden, nebo déle a za sobotu ji celou poseče(viz. soboty a neděle v našem okolí). Takže stroj, který je určen na malé plochy jede nonstop dlouhou dobu. Z toho vyplývá, že jak stroj tak obsluha jsou vystaveni přetěžování a většinou velké expozici hluku a vibrací. Malý výkon znamená dlouhou pracovní zátěž a velkou spotřebu paliva. U motorové kosy, když máte nízký výkon a vysokou trávu, tak se nadřete taky dost, protože to neubývá a nástroj velmi ztrácí otáčky. Toto platí i o motorových pilách - vhodnost výběru. Z vlastní zkušenosti uvedu, že jsem začínal na výkonu u pil 1,2kW a nyní používám 2,7 -3,5 kW. Ale to je pro mne hranice, dál by to nebylo ekonomické. Proč to popisuji, protože jste před možností, kdy si správnou volbou ušetříte spoustu nepříjemností a peněz. FS 55 základní model bez antivib., vhodný na malé plochy, dle kat. se dodává pouze verze C, tedy ne řidítkové rukojeti, rozhodně by byl vhodnější FS 80, který tyto přednosti má, nebo Dolmar MS 290. PS 400 motorová pila, která se vyrábí víc jak 20let tehdy to byl model D 102. Přednosti - nízká váha a velký řezný výkon, nastavitelné olejové čerpadlo, kovová skříň, designově i konstrukčně v podstatě zmenšená profi pila . Nevýhody - přes uvedené přednosti v některých tech. řešeních už překonaná konstrukce - např. otočené řetězové kolo, při intenzivním používání je vhodnější nýtovaná odstředivá spojka, gumové silenbloky. Tuto pilu jsem dlouho používal, v současné cenové nabídce bych volil D 109 příp. nový typ PS 460, PS4600(ale tato je asi  v akci doprodaná, možná u Vás ne) - tyto stroje jsou o 2 kategorie výš. Technické parametry a  popis jsem několikrát zhruba uváděl. J.S.       
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika