Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Když jsem se, předloni, konečně rozkýval, že si koupím křovinořez, byl u mě parametr číslo jedna servis. Když jsem zjistil, že servis je nedostupný, nebo že je daleko anebo že je drahý, šla značka z kola ven. Cena byla až poslední, protože při podobných výkonových parametrech je rozdíl v cenách různých značek bezpředmětná. Aspoň tedy pro mě. Jestli dám za mašinku 10 nebo 11,5 litru, je mi putna. Každopádně další parametr byl výkon. Mám zahradu 25 arů, z čehož cca půlku seču čtyřkolkou Stiga, bezproblémový buldozer, který projede všude. JNo a zbylých cca 1200 metrů nechávám na vysoko, Nedal jsem na řeči takzvaných znalců, že stačí výkon takový a makový nebo opačně, že nestačí výkon takový a makový. Každá zahrada je jiná, roste na ní jiná tráva, každý majitel křovinořezu je ji né konstrukce a tak jsem k tomu přistoupil ryze ze svého hlediska. Zkouškou různých mašinek jsem zjistil, že výkon rovný 1HP s přehledem stačí i na nejhustší a nejvyšší trávu. Méně ale ne. 1kW je proklatě málo, obzvlášť, když tráva přeroste.  Jak jsem zjistil, hodně podstatné je snadné seřizování výšky uchycení mašinky na úvaz, který MUSÍ být obouramenný, nejen nějaký pás přes jedno rameno, a snadné nastavování úhlu sečení, například na stráních. Pokud k tomu potřebuješ klíč, pryč s takovou mašinou. Nakonec jsem volil STIHL FS 100. Je to mašinka, která mi vydrží léta letoucí, pokud se o ni budu dobře starat. Velkou výhodu spatřuji v tom, že je to 4takt na MIX, tedy Natural+olej. Nemůže se tak stát, že bych zapomněl dolít olej. Namíchám tak vždy deset litrů MIXu a má to do křovinořezu, lehkého strunového vyžínače Colibri i do pily.  Jsem naprosto spokojen. V ceně je závěsné zařízení přes obě ramena. Možná se někomu bude zdát 13 tisíc moc, tenkrát byla mašinka, navíc, v jakési akci, takže jsem nějakých 18 set ušetřil, ale o to mi nešlo. Ale není to přístroj na dva roky. Musí to něco vydržet. Vřele doporučuji. JAroslav Orlík, Jezdkovice

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika