Proč 15,5 hp Briggs a Stratton kouří a žere olej?



host - 3.167 (?) 
12.1.2014 14:31, zobrazeno: 19936x

Dobrý den 

Jsem majitelem zahradního traktůrku zn. Countax.Koupil jsem staršího.

Už od začátku motor kouřil.Byl tam benzín z olejem.Vyměnil jsem olej, filtr.Traktor jede bez obtíží ale spotřebovává olej.Doliju olej po rysku a po 1 hodině sečení je tam minimum oleje.Známí tvrdí že je asi motor vyběhaný a že oprava bude drahá.Jestli nebude lepší koupit nový motor.

Tak teda nevím co stím, porad te.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.57 (?), 12.1.2014 15:00

stieracie kruzky nestieraju... bud je valec  vybehany alebo su kruzky vydrate... bud vybrus a vymenit aj kruzky adekvatne vybrusu alebo novy motor lebo aj po vybruse to nebude to prave orechove

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.164 (?), 12.1.2014 15:58

Zdravím, bez důkladného prohlédnutí motoru příčinu těžko rozeznat. Krom kroužků to mohou být vodítka ventilů, může být silně opotřebovaný válec. Oprava může být jen výměna kroužků, nebo také komplet výbrus s osazením mových pístů a adekvátních kroužků. Třeba také výbrus nelze provést, záleží na konstrukci motoru. Rozebrat, nechat posoudit odborníkem a pak se rozhodnout pro nejefektivnější opravu. Pokud bude možné válce přebrousit a vše ostatní (ložisková uložení, vodítka ventilů, vačková hřídel) bude nepoškozené, tak po opravě se motor vyrovná životností novému kusu. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.64 (?), 26.4.2015 11:56

Zdravim podobny problem mam aj ja motor mi trochu spaloval olej tak som dal vymenit tesnenia a kruzky ked som po kosacku prisiel do servisu z vyfuku mi rozprskuje olej a o jeho spotrebe ani nehovorim.a ani po nahriati motora neprestane dymit hustym bielym dymom.prosim poradte mi da sa s tym este nieco robit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 27.4.2015 7:23

Zdravím, důležité je posoudit stav opotřebování stěn válce. Seměte hlavu válce a nechte si posoudit stav opotřebení nějakým zkušenějším automechanikem. Teprve potom lze stanovit rentabilnost opravy. Nezapomenout také na stav opotřebování vodítek ventilů. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.64 (?), 27.4.2015 12:04

Diky za reakciu idem sa na to pozriet dufam ze to nebude velky problem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.177 (?), 27.4.2015 20:36

Mě żral olej motor BS v novém traktoru, v záruce jsem po týdnu reklamoval a po obvyklých tahanicích mě dali nový motor, v rozebraném původním motoru byly špatné stírací kroužky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.64 (?), 29.4.2015 9:31

Takze po rozobrati motoru som zistil ze tam su nespravne piestne kruzky mezera tam bola viac nez jeden mm, stieracie kruzky neboli ani vymenene vcera som objednal komplet sadu malo by to uz fungovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.249 (?), 29.4.2015 20:48

Zavím, pokud je znatelný "schůdek" ve válci v dráze kroužků a nad nimi (těsně u hlavy), tak ani výměna kroužků nepomůže k lepší kondici motoru. Naopak, než si nové kroužky "sednou" bude stav mnohem horší než před opravou. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika