Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Musím zareagovat na předchozí příspěvky, kde se někdo dotazoval na lištovou sekačku k TJ 6,5 a zmínit své zkušenosti. TJ 6,5 jsem neměl, měl jsem PF 62. Nevím, jaké jsou nimi přesné rozdíly, ale tažná síla by snad měla být téměř stejná... Jak někdo uvádí, že TJ utáhne 500 kg, mohu říci, že já za PF táhl po asfaltu (podle mě cca 1500Kg) a to i do mírného kopce! Co mě naopak překvapuje, že někdo je spokojený se sekačkou Knotek! Měli jsme jí mnoho let.Co do bytelnosti a zpracování byla určitě kvalitní, to souhlasím! Jenže sekat se s ní dalo jen za opravdu ideálních podmínek. Tím, jak byla hnaná kosa od kola, když se jelo pomalu, nesekalo to dobře, při vyšší rychlosti se ucpávala kosa. Druhý člověk musel chodit za sekačkou a odhrabávat. Nebo sedět na sedačce a odhrabávat shora. Jenže to byla taková akrobacie, že v horším terénu hrozil pád do kosy. Také mě zaráží ty ceny. Já Knotka před asi třemi lety odvezl do šrotu, protože ho nikdo nechtěl ani ZADARMO!!! A to byl jako nový! Protože máme také léta Z 25A, zakoupil jsem celkem levně sekačku nesenou - ŽTR 183 - Agrostroj Jičín. Ta je hnaná hřídelem, takže mě teď sekání i těší. Sekačky ŽTR 183 se vyráběly snad do konce 90. let. Já mám r.v. 1965. Ještě ke startování Z 25. Řešili (řešíme) jsme to tak, že v zimních měsících (traktor ve stodole) - otec sedí za volantem a startuje, máma fouká do sání horkovzdušnou pistolí cca 500 stupňů a já točím klikou. Samozřejmě musí být nalita horká voda! Traktor chytne kdykoliv..

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika