Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nazdar Miro. To co máš na fotografiích není fréza zn. TJ 6.5,o které je tato diskuse, ale malá benzinová fréza Tj 5 na bantamových kolech s šípovým vzorkem. Tj 6.5 je těžká naftová fréza na 16" kolech a proto je vůbec nelze porovnávat.  Tvoje Tj 5 je velice šikovný stroj na malé políčko nebo zahrádku, ale vůbec ne na tahání nějaké velké sekačky. Mám ho doma také a orat s ní lze také, ale ne na hlubší orbu. Hlína nesmí být mokrá ani suchá.Něco tak mezi tím. Já jsem vzal ty ocelové návleky a navařil do nich kruhy asi o síle 12 mm, takže vznikly dvě samostatné kola s nimiž je práce lepší a zároveň se zvýší celková váha. Orání chce trošku vychytat. Mně se osvědčilo vodící kolečko na nastavení hloubky orání a před radlicí odřezávací nůž. Co se týče tahu, utáhne tato frézka asi 500kg i více, ale stačí být trochu mokro po ránu a trochu do kopečka a je hotovo. Po suchém a trochu zpevněném terénu utáhne opravdu hodně. Co se týče velkých kol, tak se dají použít pouze do brambor na proorávání. Hodí se tam z Trabanta a pasuje to do děr v závažích. jen se musí udělat prodloužené matice. Jiný význam to nemá, neboťse snižuje síla.Že se fréza při orání dokáže zahrabat to je také pravda, ale podle mne je to tím, že se pluh začne zarývat víc do hloubky a tím se jako zachytí a fréza se začne hrabat. Tomu zamezí právě nastavitelné kolečko, které zabrání hlubšímu zakousnutí do země a udržuje nastavenou výšku orby. Zdraví Václav.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika