Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Vlastním sekačku husqvarna royal 49SE už asi deset let a chci Vám popsat její chyby. Pracuje se s ní na pozemku 1000 m2 a dosud bez větších problémů.Popisované problémy jsem měl taky ale celkem snadno se daly opravit svépomocí. Zatuhávala lanka pojezdu od variátoru která se častěji musela namazat a souhlasím s tím jejich seřizováním to taky nevymysleli moc dobře, protože přístup k nim je dost obtížný s jakýmkoli nástrojem.Také se i stalo že po asi 6 letech se mi utřepaly šroubky a upadl mi karburátor ale oprava byla jednoduchá.Jen mám výhradu k uložení motoru na ABS skeletu sekačky, který po 5 letech praskl v uložení kde jsou hlavní šrouby.Myslím si že je to způsobeno špatně navrženou a v těch nejvíce namáhaných místech odlehčenou konstrukcí skeletu.Výměna skeletu by stála okolo 4000,- Kč a já jsem to vyšešil epoksidovou pryskyřicí za 50,-Kč a celé zeslabené mezikruží uložení motou jsem epoxidem zalil a tudíž zpevnil.Skelet je od té doby bez problémů a tužší než předtím.S motorem, startérem, výfukem a dalšími komponenty jsem problémy nikdy neměl./ pravidelně udržuji / Ještě k variátoru - tam je třeba každý rok oddělat spodní kryt, dobře vyčistit a namazat pohyblivé části řazení.Řemen tam totiž vtahuje velké množství posečené trávy a prahu, který se nalepí všude a potom dojde i k zablokování pojezdu a jeho plynulého řazení.Rovněř doporučuji třecí disky variátoru natřít kalafunou proti prokluzu gumových kol a jednoduchým krytem umístěným nad unášecím zvonkem zakrýt prostor nad nožem aby řemen netáhl trávu a prach do skříně variátoru./použil jsem plastový talíř za 15,-Kč kde jsem vyvrtal doprostřed díru na hřídel.Přes tyto opravy tuto sekačku hodnotím dobře a v tehdejší době to byla špička mezi stroji na trhu.Dnes jsou ale už stroje lepší.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika