špenát



host - 109.108 (?) 
18.6.2006 19:35, zobrazeno: 32837x
Má prosím,někdo zkušenost s pěstováním špenátu?Jaký by bylo možno nyní vyset a hlavně,aby byl úrodný.Jak daleko od sebe vyset a jaké podmínky jsou optimální?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.190 (?), 9.2.2009 15:04

 V červnu bych nedoporučoval ale v srpnu ano pro podzimní sklizeň a kolem 15.9. např špenát Matador a sklízet na jaře. Mám to dlouhodobě vyzkoušené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.41 (?), 12.5.2009 20:34

Dobrý den studuji zahradnickou školu na doporučuji vysévat španát tak v polovině března a tak v polovině nebo ke konci května sklízíte, vyžaduje dostatečnou zálivku a vysévá se do řádků 30*30 nebo stačí 25*25. Pro podzimní sklizeň doporučuji vysévat v srpnu až září..sklizen je zase asi po 40 dnech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 128.44 (?), 12.5.2009 20:57

Doporučení o výsevu špenátu v půli března znám. A často při těchto radách skřípu zuby. Musel bych jej ale sít do sněhu. Tak se zeptám jinak. Jaký je nejzazší jarní termín výsevu, aby to hned nevykvetlo? V podnebí, kde zahrádkařím se do záhonu v půli března nedostanu, ani ve snu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 79.35 (?), 12.5.2009 23:27

Špenát je pěkně plevelná záležitost, vyroste snad každé semínko tam, kde ho pohodíte. Já nechávám vykvést pár špenátů a vyzrálá semínka hned poházím na místo, kde chci, aby rostl. Rozhodně ho neseji do řádků, ale rozhodím obvykle na místa nehodící se na vytvoření záhonu (svah, za rybízovými keři a tak). Sklízím takto špenát průběžně celou dobu od jara do nástupu zimy. A na jaře, jen jak sleze sníh je ho už zase plno. Ještě ani nerostou kopřivy a už sklízím. Z předzimního, obvykle zářijového "výsevu" vykvétá obvykle až koncem května. Zkuste to, možná by i Vám mohl můj způsob ve Vašich podmínkách vyhovovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.57 (?), 23.5.2009 13:42

Dobrý den, prosím také o radu. Jak se pozná, že špenát je "zralý" a může se sklízet? Jsem pěstitelka začátečnice. Zasazený špenát mi vyrostl, ale nevím, kdy ho sklidit. Vysázela jsem ho v druhé polovině dubna. Předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 24.5.2013 18:24

Musíte ho sklidit dřív, než vykvete. Je-li pěkný, skliˇˇdte ho. Do květu půjde už brzy. Nechte si pár rostlinek a uvidíte, co se stane. A semínka se sejí, sazenice se sázejíwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.1 (?), 23.8.2012 15:11

Pro oblast Himálají jsem na netu nenašel bohužel žádný tip, ale ve skleníku to jde i se sněhem za okny a s ledem pak jen ve vytápěném.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.5.2013 18:10

mám v řádkách vysetý špenát a trochu tápu nad nedostatkem prvku, některé části jsou perfektní, jiné však mají menší listy i vzrůst a jsou světle zelené, dočetl jsem, že je náročný na Ca, tak nevím zda je to nedostatek Ca nebo N, máte někdo prosím tip?díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.21 (?), 29.6.2013 17:09

mam obdobny "problem" s obcasnymi svetlejsimi listy. Když je ochutnáte, nejsou ani tak štavnaté jako jeho kolegove s tmavou barvou. Proto je rychle sním :). Mne by spis zajimalo, proc se nemuze sklizet, kdyz kvete. Je sice mene chutnejsi a ztraci "oriskovou"  a stavnatou chut, ale je stale dobry na vareni (do vsemoznych testovin, s cervenou cockou, zapecenych brambor...). Špenát jsem vysela rozhozenim mezi jahody na vyvýšený záhon. Roste zde nádherně - doporučuji!. Listy jsou jak dlan a dobre. Z obchodu se neda porovnat. Další semínka jsem rozhodila k růžím a zde vyrostl pidimidi, chytl brzo mšice a ani nebyl tak chutny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika