Škůdci na listech salátu, yzopu, bazalky



Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?) 
23.6.2012 9:13, zobrazeno: 14231x

Dobrý den, uměl by mi někdo prosím poradit jaký škůdce se mi to usadil na salátu, yzopu a bazalce? Vyfocen mám jen salát, yzop jsem raději vytrhal, byl silně poškozený, ale veškerý salát již k tomu také nemá daleko. Moc děkuji za jakoukoli pomoc co s tím. M.

Škůdci na listech salátu
Škůdci na listech salátu




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 101.88 (?), 18.11.2012 9:45

Dobrý den,

mám něco stejně vypadajícího na bazalce. Podařil se Vám zjistit o co jde a nebo alespoň nějakým způsobem rostliny vyléčit?

Miroslav Bartoň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 18.11.2012 10:41

Podle mě to vypadá na třásněnky, podívejte se, jestli někde na rostlinách nejsou droboučcí hmyzíci vypadající jako úzké černé čárečky (snadno se dají přehlédnout). Bohužel neporadím, co s nimi na bylinkách, na pokojové kytky se dá použít něco jedovatého, ale na bylinky ne. Třásněnkám se daří v suchém vzduchu, v létě pomáhá nechat rostliny několik dnů venku, nejlíp na dešti, ale v listopadu fakt nevím (rosení mi doma nijak nepomohlo, když se topí v ústředním topení). Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.77 (?), 11.4.2015 11:26

Kdysi mi poradil pan V. Větvička - obalit vrchní část květináče iglelitem (vlastně přikrýt zeminu. Pak stači kbelík plný vody, přes něj vodorovně vedle sebe dvě prkénka s mezerou uprostřed. Květináč obrátíme tak, aby by co největší část rostliny byla ponořena do vody a necháme působit třeba 2 hodiny. A funguje to. Takto jsem se zbavila i neviditelných škůdců na chilli papričkách. Nebo ještě malé zelené housenky, které se v košaté bazalce špatně hledají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika