Salát



host - 39.193 (?) 
24.3.2013 20:58, zobrazeno: 7492x

Dobrý den mohu už vysazovat salat ven, mam pařeniště a když je v noci kolem -18 stupnu tak v něm hlína není zmrzla a chranil bych ho netkanou textilii

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.3.2013 21:02
asi by tu výsadbu zvládl, ale radši počkejte do středy, čtvrtka kdy má být tepleji..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.193 (?), 25.3.2013 5:58

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.1 (?), 23.5.2013 17:06

Tak můj salát definitivně skončil svoji bídnou existenci tím, že ho sežral slimák.

Od začátku byly sazenice slaboučké a vytáhlé - vám se zadaří? Doma na parapetu?

Melisa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.150 (?), 23.5.2013 20:06

Dobrý večer. Salát se dá pěstovat celoročně ve skleníku a pařeništi. Je třeba používat mrazu odolné odrůdy. Já upřednostňuji salát ledový s názvem Ledáno.  V září si jej vyseji a začátkem října mám sazeničky. Ty potom rozsadím do skleníku a pařeniště a zalévám. Salát se rychle ujme a normálně roste. Vylepšuji to ještě tím, že poslední kosenou trávu našlapu do pařeniště a přikryju 10- 15 cm hlínou. Za týden se tráva dostane za své teplotní maximum a tepelně se ustálí.  Na vánoce máte salát a ředkvičky.

 V případě, že nechcete přitápět trávou postup je stejný a na hotový salát si počkáte na jaro. V téměř 800 m.n.m. sklízím pravidelně kolem 15 dubna.   

 Odolné sazeničky nikdy nevypěstujete doma na parapetu, protože je tam teplo a salát je zhýčkaný a vytáhlý. Pokud chcete mít krásnou sadbu i brzo na jaře za sejte ledový salát v září do pařeniště - skleníku a vzešlé sazeničky nechte v nevytápěném pařeništi - skleníku normálně na husto přezimovat. Nemusíte mít strach. Sazeničky i větší kloro hotový salát si normálně zmzne a zase rozmrzne a poporoste a znova si zmrzne až do jara.   Na jaře si saláty rozsadíte a ty větší si dáte jako delikatesu.    

 Na fotce je můj salát vyfocený 21.12. 2012 v nevytápěném /trávou/ skleníku. Je třeba si uvědomut, že limitující faktor růstu pro salát ledový není až tak teplo ale světlo!    Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.1 (?), 23.5.2013 20:20

Nojo no, když my nemáme ani skleník, ani pařeniště. :-(Tak asi koupím pořádné sazenice jako loni a o vlastní se už nebudu pokoušet.

Melisa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika