Pekingské zelí



Stránky: 1,  2,  3   
JKV - (5) - 222.141 (?) 
5.12.2008 9:52, zobrazeno: 25724x

Ještě dnes mám ve skleníku asi 30 vzrostlých rostlin. Dříve než přijde opravdový mráz, hledám způsob, jak je účelně zpracovat. Mrazit? Vařit? Prosím poraďte, děkuji všem...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.12.2008 15:13

Pekingské zelí snáší i slabý mráz.  Při letošní zimě ho asi budete sklízet ještě v lednu, protože větší mrazy by prý měly uhodit až za měsíc. Necháme se překvapit.  Pekingské zelí lze skladovat jako hlávkové zelí a obdobně konzervovat. Pekingské zelí se hodně používá smažené v čínské kuchyni, ale nejlepší je čerstvé - do salátů. Řapíky vnějších listů se také připravují jako chřest.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.194 (?), 5.12.2008 15:21

A když ten salát umí některé ženské ještě dobře udělat, tak to je taková mňamka, že to bych byl ochotný i doma trošku pomoct. Nedávno jsem měl s kysanou smetanou a za chvilku bylo vymeteno! Ale stejně jsem nepomáhal. Jsem hrozný chlap. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.12.2008 18:35

Pomáhal... jste ho sníst!  Můj manžel to dělá také tak.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.190 (?), 11.2.2009 8:13

Protože mám také rád pek.zelí, poradili mi odborníci ze sempry, že dva druhy lze vyset i na jaře, tak to vyzkouším.Jinak potvrzuji, že se dá i na delší čas/podle kvality sklepa /uložit na podzim i ve sklepě-chce to i včas přebírat a nenechat zkazit uskladněné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.171 (?), 14.3.2009 12:58

Prosím můžete mi prozradit, které dva druhy se dají pěstovat na jaře? Ráda bych to vyzkoušela. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.190 (?), 16.3.2009 10:01

Na tento dotaz mi bylo ze "Se.o" odpovězeno:

pro jarní výsevy pekingského zelí můžeme doporučit odolnější odrůdy MANOKO F1 a CONCORD F1.Je ovšem nutné dodržet jednu zásadu:"Pro letní sklizeň v červnu a v červenci doporučujeme porost zakládat z přímého výsevu, rostliny je nutno vyjednotit.Při založení porostu ze sadby je velké riziko vybíhání.Pokud je přesto nutné založit porost ze sadby, je nezbytně nutné dodržet při jejich předpěstování teplotu min. 20stC během celého dne". Konec celé odpovědi, takže letos to zkusím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.190 (?), 2.7.2009 8:35

Tak to opravdu funguje, zasadil jsem MONAKO a CONCORD pekingské zelí, sazenice nevyběhly do květu, jak bych u normálních peg.zelí předpokládal, ale vytvořily se pěkné hlávky a včera jsem něl první salát.

Další várku zasadím v červenci-nebo kdy je podle sáčků termín pro podzimní sklizeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 13.6.2014 18:48

Dobrý den, mam pekingské zeli, ale začíná rust do květu.čím to je, ne na něj moc horko?Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 13.6.2014 18:58

Částečně také teplo, ale hlavně jsou dlouhé dny. Nejlepší pekingské zelí je u nás na podzim, z výsevu v těchto dnech, na podzim nejde do květu.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika