Konzumace smetaniku misto salatu



Stránky: 1,  2   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
5.5.2010 17:41, zobrazeno: 9396x
Ahoj, nektere druhy smetaniku nemaji vubec horkou chut, zajima mne zda je to vhodna nahrazka treba za salat, nebo obsahuji i problematicke latky? Rika se ze na pampelisce je zdrave snist vse, zejmena poupe a koren - koren chutna dobre, ale jeho dobyvani a myti je pracne.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 52.174 (?), 5.5.2010 19:29

Co je to, k čertu, smetanik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.108 (?), 5.5.2010 19:56

Žeby pampevlk? K tématu - osobně nemám důvod spásat hořké a tuhé pampelišky (jde-li o ně), když si dokážu vypěstovat  celoletně haldy salátů všech druhů s jemnou chutí a v podstatě stejnými účinnými látkami - hořčiny + karotén.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.92 (?), 5.5.2010 20:45

Pro PP:  Nejlepší na tom je, že vás nikdo nenutí cokoli spásat. Přece kdo chce salát, může jíst salát, a kdo pampelišky, může jíst pampelišky, nehledě na to, že se to nechá výborně kombinovat. A když už jste použil slovo celoletně - pampeliška, aspoň ta obyčejná, se jí na jaře, před rozkvětem, a to hořká není . Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 199.90 (?), 5.5.2010 23:43

Dělám salát z trubek pampeliškových květů. Musí být pěkně narostlé, tudíž křehké z vlhčích míst a jenom z ještě kvetoucích stonků, ne už odkvetlých. Nasekám na asi 8 mm kousky a maceruji asi 5 minut v zálivce jako na salát. Výsledek není jak by se nechalo čekat hořký, jen příjemně nahořklý. Asi jako čekanka. Jsou to jarní vitaminy. Salát chutnal kupodivu i dětem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.5.2010 0:32

Pokud vím, pampeliškové, trubky" se doporučují lidem s cukrovkou (tedy diabetem, ne řepou ) Alespoň taťka to před cca 20lety zkoušel a doufal, že si ji vyléčí a neskončí na inzulínu. Ovšem málokdo je tak vytrvalý, aby jí zkonzumoval dostatek. Alespoň já určitě ne. Nahořklou chuť nemusím, ani ta čekanka mi nejede 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 7.5.2010 10:55
presne tak, navic na jare v dubnu ten salat na zahrade jeste neni, leda za cenu pracneho piplani ve skleniku. Pampelisek jsou 10ky druhu takze se daji chute listu porovnat. Stejne ten hlavkovy salat byva az opacny extrem - mdla chut.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 7.5.2010 11:36
Takze z publikovanych narazek zatim cca vyplyva ze slozeni je podobne jen smetanik je ponekud hořký.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 7.5.2010 11:53

Já Vám ten salát vůbec nenutím. Akorát si ho v dubnu vypěstovat dokážu. A s dresinkem z podmáslí, zakysané smetany, trochy pepře, kopru a jarní cibulky, doplněný plátkem z prasátka nemá chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.26 (?), 17.5.2010 23:10

Je mi celkem jedno, jestli někdo něco spásá, ale mám takový dojem, že pampeliška je jedna a to smetánka lékařská. Aspoň tak nás to kdysi ve škole učili. Taky že je zdravá. Možná mám ve vzdělání mezery, nikdo není vševědoucí, ale o smetaniku slyším skutečně poprvé. Můžete prosím napsat nějaké podrobnosti o dalších druzích této rostliny? Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika