Je salát skutečně tak zdravý?



host 
6.2.2003 10:44, zobrazeno: 18310x
Slyšela jsem, že hlávkový salát je velmi zdravý. Je tomu skutečně tak? Díky, Jana.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Kocour - (17), 7.2.2003 8:35

Salát obsahuje značné množství karotenu, komplex vitamínů B, menší množství vitaminu C. Podporuje chuť, trávení a tvorbu krve, k čemuž přispívá též obsah železa. Je však nutné salát konzumovat v čerstvém stavu - nepovadlý.
S pozdravem,
Petr Kocanda - Kocour

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 10.2.2003 9:50
Jak již napsal pan Kocanda, hlávkový salát obsahuje velké množství karotenu, vitamínů B, vitamínu C, železa a dalších. Konzumace hlávkového salátu podporuje tvorbu krve a obzvlášť blahodárně působí na činnost trávicího ústrojí.

Velmi zdravá je vedle hlávkového salátu také konzumace dalších druhů listové zeleniny, například polníčku nebo čekanky salátové, jejímž rychlením lze získat salát i v na vitamíny skoupém zimním období. Konzumaci salátů Vám mohu než doporučit.

Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 14.2.2003 7:52
Pravidelně každý rok sklízím salátovou čekanku v období říjen- listopad, kterou naše rodina konzumuje až do konce ledna.Je výborná na různé druhy salátů. Její kvalita daleko předčí pekingské zelí, které je v této době v nabídce na trhu.

Jára
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.94 (?), 17.5.2006 13:29

Dobrý den, prosím mohl byste mi zaslat návod, jak pěstovat čekanku, máme ji velice rádi a letos jsem sehnala semena, ale s pěstováním nemám vůbec žádné zkušenosti. Hrbáčková

hana.hrbackova@atlas.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.2 (?), 18.5.2006 11:19

Jakou odrůdu čekanky pěstujete?

Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.130 (?), 5.6.2006 9:19
Již několik let úspěšně pěstuji zelenou hlávkovou čekanku. Pěstování je velmi jednoduché, postupujte podle návodu na sáčku se semeny. Vloni jsem sklízel čekanku již od konce září až do ledna letošního roku, když úspěšně vzdorovala mrazům přikrytá tvrdým papírem pod sněhem. Lepší salátovou neznám. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.143 (?), 20.10.2012 18:20

Dnes jsem sklidil pár kusů čekanky. Taktéž ji považuji za vynikající a mně chutná víc než pekingské zelí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 20.10.2012 18:20

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
paprikovy - (5) - 142.97 (?), 24.3.2013 17:35

Moje zelva zije jiz 40 let a krmim ji vetsinou salatem. Z toho usuzuji ze salat velmi zdravy a pravdepodobne i vyzivny. Pestuji salat po cely rok, na podzim vysadim do skleniku zimni salat a uz rezeme.Co nevidet se probudi zelva a totoho sporada. Zdravim paprikovy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika