Ztráta červeného zabarvení u japonského javoru



Martina Petrlíková - (1) - 224.4 (?) 
30.4.2012 13:57, zobrazeno: 7007x

Dobrý den,
trápí mě japonský javor, každoročně na jaře vyžene krásné výhony s listy tmavě vínově červenými - KRÁSA, ale postupně během asi 1 měsíce červené zabarvení úplně ztratí - zezelená a zbytek roku je zelený - dost NUDA. Moje švagrová má úplně stejnou zkušenost. 
Co je špatně?? Je na slunném stanovišti, zalévám ho poctivě jako celou zahradu, hnojím minimálně.
Děkuji za radu M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 112.7 (?), 30.4.2012 15:56

Dnešní sortiment japonských javorů představuje širkou paletu vlastností. Lze si vybrat různě vzrůstné od 1m do 8 m, různě barevné, různě odolné přímému oslunění a taky různě držící barvu. Existuje jen několik málo kultivarů, které mimo podzimní barevnou proměnu, udrží po celé vegetační období stále identické zbarvení. Mezi javory, které jsou na jaře krásně červené a následně se změní do relativně méně zajímavého odstínu patří třeba Beni maiko, Beni komachi nebo Shishio Improved. Pokud víte, jaký javor na zahradě máte, můžeme se pokusit definovat jeho přirozené vlastnosti. Na Vás pak bude, zda Vám proměna vadit nebo ne a zda budete shánět jiný barevně stabilnější kultivar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.4 (?), 2.5.2012 10:38

Mám odrůdu ATROPURPUREUM, je na zahradě už asi 10let, dříve zůstával tmavě červený celý vegetační rok, takhle ztrácí barvu až poslední 3 roky, předtím to nedělal. Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 2.5.2012 13:58

Napadají mne dvě možnosti - buď ho teď něco část dne stíní, co dříve nestínilo, nebo -a to nevím, jestli se to týká i jap.javorů- u některých rostlin pestrolisté kultivary hnojením zezelenají... Jinak nevím...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 2.5.2012 14:03

Teď právě mi poradil strýček Google, že to dělá nadbytek dusíku... ;-))    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 30.4.2012 22:53

Záleží, kterou odrůdu máte, některé mění barevnost i třikrát do roka.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika