Zimolez stříhání



host - 216.25 (?) 
20.8.2016 19:41, zobrazeno: 5117x

Prosím o radu co udělat se zimolezem, který se letos obalil plísní a to tak, že ani nevykvetl. Větvičky se zdají být živé, ale listy úplně zčernaly a teď opadávají, poupata taktéž. Jestli jej mám ostříhat a nebo počkat na příští jaro. Má někdo zkušenost ostříhat zimolez celý, aby se zmladil? Děkuji za rady Alena

prosím o radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.8 (?), 20.8.2016 21:39

Jaký zimolez máte? Jedlý, okrasný, opadavý, stálezelený, keřík, pnoucí??  Teď máte poupata? U nás už všechny dávno odkvetly.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.25 (?), 20.8.2016 23:40

Zimolez mám pnoucí, opadavý, má červenožluté květy. Vím že už odkvetly, sousedka má mladou sazenici a na ní ještě pár květů. Já mám sice keř starří, ale už teď skoro bez listí, květy tam byly až nahoře asi 4, jinak nic. 6e mívá plíseň tose stává, ale letos je to nějaké divné. Když zlomím větvičku jeví se jako že je živá.Ale nikde nic nepřirůstá mladáho. Myslela jsem kdybych ho osříhala dost hluboko, jestli by se zmladil. On už má asi 10let a vždy jsem stříhala jen to co bylo suché a nebo překáželo. Děkuji Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.8 (?), 20.8.2016 23:54

Švagrové už na něm listy zhnědly, také letos moc nepřirostl (skoro vůbec), ale kvetl bohatě.  Ona spousta keřů a jiných rostlin asi dostala loni těmi horky a suchem zabrat a letos neroste tak, jako obvykle. Jestli na něm máte víc výhonů, asi bych to vyřešila šalamounsky - některé bych zastřihla, jiné ne. Ale řezala bych až na jaře, jinak by případné nové výhony už nemusely do zimy pořádně vyzrát. Škoda, že vás nenapadlo nějak v červnu zkusit zasadit řízek (chytil se mi bez problémů i bez stimulátoru), abyste měla pro jistotu zálohu.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika