Zájímavý listnáč



Stránky: 1,  2   
kateka06 - (2) - 54.2 (?) 
21.10.2012 2:55, zobrazeno: 17003x

Poradí někdo s názvem dřeviny? Díky

parková dřevina
parková dřevina
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 194.226 (?), 21.10.2012 6:38

Zrovna před dvěma dny tu podobný dotaz proběhl, psali tam Paulownia tomentosa (Pavlovnie plstnatá). Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.102 (?), 21.10.2012 8:02

Mám také dotaz na název listnáče, keře. Soused má krásný velký keř, který se na podzim zbarví do krásné rudé barvy a na koncích větviček jsou jakoby květní pupeny (podobně, jako u azalek a rododendronů. Zná-li někdo název tohoto keře, prosím, napište. Přikládám foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.102 (?), 21.10.2012 8:03

Ještě další foto...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.102 (?), 21.10.2012 8:10

A ještě jedno foto k předchozím...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 243.116 (?), 21.10.2012 10:52

Tak marně pátrám, co to má Váš soused za keř.

Opravdu se to nejvíce podobá nějaké azalce, jak listy, tak těmi koncovými pupeny, ovšem velikost keře je daleko větší, než u mně známých azalek.

Při pátrání ve stejné čeledi jsem narazil na dost podobně vypadající kysloun - Oxydendrum; naživo jsem se s ním ještě asi nesetkal a také na obrázcích má již na podzim založené květy, podobně jako pierisy.

Brsleny (Euonymus) a dříny (Cornus florida apod.) jsou sice taky dost podobné, ale asi to nejsou ony. Tak nevím.

Nevíte, jaké má sousedův keř květy a plody? Také třeba kůru na kmeni...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 21.10.2012 13:06

Tak azalka mne napadla hned, vypadá to tak i podle kousků větviček, co jsou vidět a na některé fotce je i trochu vidět padlí. Pane Josefe, některé botanické druhy azalek dorůstají velkých rozměrů - to jen teď se všechno zmenšujeno Akorát mne mate, ta zářivě červená barva - mně se žádná azalka takto krásně nevybarvujesad Jestli není taková, protože se jí u souseda vyjímečně dařísmiley

Pro zadavatelku:  a soused neví, co to má, nebo jste se jen nezeptalawinkZkuste prosím...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 21.10.2012 13:36

Vybarvuje. Nevím ta na obrázku - jestli je nebo není opadavá... Vedle hlavní cesty v naší osadě má paní azalku, která kvete zlatožlutě a na podzim (touhle dobou) má listy ohnivě červené, ale později opadá. Zatím dorostla výšky asi 1,5m.  Fotku bohužel nemám.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 243.116 (?), 21.10.2012 14:02

S dvoumetrovými azalkami jsem se již potkal. Ta na fotce má cca 3 m, to je mně zatím neznámé.

U azalek se obvykle po odkvětu vytvářejí semeníky, které dlouho na keři vytrvají. Na fotce jsem ale nic takového nenašel.

Tak nevím, nevím. Může to být azalka, může to být i něco jiného.

V případě, že to azalka opravdu je: jaký je to druh?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.102 (?), 21.10.2012 16:23

Ptala jsem se, ale oni netuší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika