Wuxal pro Magnolie?



host - 214.115 (?) 
19.7.2007 13:24, zobrazeno: 8737x
Mám na zahradě dvě velké magnolie (10/12), zasazeny byly v loni na podzim, zakoupeny samozřejmě v balu. Z jara krásně kvetly, ale květy hned opadaly. Teď mají světle žluté listy, které opadávájí. Nevím, jak jim po tom "přestěhování" pomoci. Uvažuji o postřiku Wuxalem Super v koncentraci 2%. Půda je u nás zatím docela nehostinná - přeci jen je to nová zahrada u novostavby, která udělala své (ač jsem stavbu v jednom kuse honil, aby to zahrada neodnesla). Nemáte s Wuxalem na Magnoliích někdo zkušenosti?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 19.7.2007 16:11
Neviem, či to nie je preklep, ale 2% je strašne moc!
Normálne používajte zhruba 0,1% - teda 1mL wuxalu na 1L postreku.
Wuxal Super možete používať na všetko - aj bez uvažovania. Je to NPK 10-8-6 + stopové prvky. Takže tam nič nehrozí. Okrem toho - je to kvalitné listové hnojivo.
(Ale magnólie nemám.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.197 (?), 21.7.2007 22:59
Ano, myslel jsem samozřejme 0,2%....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.7.2007 23:29
Hnojení na list je dobrá věc, ale nemůže trvale nahradit výživu přes kořeny. Nezdá se mi, že pokud byla magnolie vysazena loni v balu, že by již letos trpěla nedostatkem živin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ondragonga - (5) - 8.218 (?), 27.4.2011 11:06

Magnolie bohužel často trpí chlorózou, myslím, že postřik Wuxalem je dobrá volba, už kvůli obsahu stopových prvků a jejich dobré dostupnosti v hnojivu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.82 (?), 11.3.2012 14:34

Skuste pouzit LignoSuper NPK, je to v podstate Wuxal s Lignohumatem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika