Výsadba stromu s balem



host - 208.55 (?) 
27.3.2015 19:16, zobrazeno: 2636x

Dobrý den, potřebovala bych poradit- chystám se zasadit břízu s kořenovým balem, který je v drátěném koši- nejedná se ale o pletivo, nýbrž o docela silné dráty. Takže se chci zeptat, zda dráty odstranit, nebo ne, případně jestli ho mám jen nahoře rozbalit. Na netu jsem našla pouze, že se odstraňovat nemá, protože se časem rozpadne, ale tam se jednalo o pletivo. Díky za vaše rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 27.3.2015 21:21

Též mi dnes včera dorazilo 10 dubů se zemním balem zabaleným do jutoviny a přetažené pletivovou sítí. Volal jsem do Arboeka, abych se ujistil, že to tak mám sázet a tam mi potvrdili, že do země to jde tak jak to je, jen horní nejsilnější drát se má střihnout, aby se kořenový krček nezaškrcoval. Docela jsem koukal, že strom o velikosti 4-5m může mít tak malý bal asi o průměru 50 cm. Ten nepoměr nadzení části vůči kořenům mě zarazil. Ujistili mě, že v balu je hustá síť kořenů a že to bylo 3x podrýváno - tak se to snad chytne. Jen se chystám na brutální redukční řez koruny a zalívat a zalívat a zalívat... Snad se jim bude v parku dařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika