Vrba japonská



Stránky: 1,  2,  3   
host - 127.107 (?) 
28.4.2013 7:13, zobrazeno: 36097x

Dobrý den, mám japonskou vrbu na kmínku . Začátkem dubna jsem ji ostříhala, docela hodně, udržuji menší kulatou korunu. Bohužel zatím stále neraší a neobjevují se žádné lístky.Teď se bojím, jestli ten řez nebyl až moc razantní a vrbě neublížil.Můžete mi někdo poradit? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 28.4.2013 15:09

Pokud byla při řezu živá, tak obrazí. Snese ořezání úplně jen na siné pahýly. Ale čím hlubší je řez, tím déle trvá, než se probudí spící očka a než obrazí.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.107 (?), 4.5.2013 7:35

Dobrý den, tak vrbička stále neobrůstá. Na jedné větvi se začali dělat malé lístečky, ale ty hned uschly. Nevíte, kde je problém. Mám ji třetím rokem. Vždy byla krásná a bohatá. Poraďte prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.226 (?), 4.5.2013 9:23

Asi Vám zmrzla tak jako mě.Také se mě objeily lístečky a uschly už jsem přišla o dvě vrbičky mám ještě jednu ta má asi 15let a je OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 4.5.2013 10:09

Pokud jste ji stříhala až počátkem dubna, tak má ještě čas, měla by vyrašit. Jen mne zaráží, co píšete o rašících lístcích - že uschly... Někdy tyhle vrby chytají houbové choroby (ale projevuje se to většinou až v létě) a usychají, bylo tady o tom také psáno. Uvidíte.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.12 (?), 25.5.2013 19:24

Dobry den, mam novou japonskou vrbu v kontejneru na kminku, je mozne ji zasadit trochu hloubeji, nez je v kontejneru.? Dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 4.5.2013 10:01

Většinou se bát nemusíte, zatím nemá zmeškáno, a řezem by to též nemělo být. Nevím v jaké n.v. případně prostředí ji máte. Mám vrbovinu od sebe padesát metrů a jestliže na jedné straně začíná obrůstat tak na druhé straně přistíněné olšemi se k rašení chystá. Zkuste ji provzdušnit okolí kmínku a zalít aspoň deseti litry vody v době poledne.Možná jí to rychleji probudí. Prohlédněte si i kmínek, může začít rašit níže na kmínku, to můžete odrhnout rukavicí nebo hadrem a tím podpoříte rašení na ponechaných čípcích. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 4.5.2013 13:57

Je fakt, že vrba Vám mohla přes zimu odejít.Ale.Když se vrba razantně ostříhá ještě před vyrašením, nemusí pak již vůbec obrazit a je vlastně na odpis.Je zajímavé, že stačí počkat třeba měsíc a pak ji můžete stříhat jak je libo.Třeba převislé vrby by se měly stříhat po odkvětu, až jsou nevzhledné na pár oček a pak bez potíží během krátké doby velmi hezky znovu obrostou.To je dokonce každoroční nutnost, protože jinak by příští rok kvetly jen na koncích větviček a stejně by po čase část koruny, nebo i celá odešla.

Mimochodem, toto jsem pozoroval jen u vrb, u ovocných stromků ani ne.Ale nějaký vliv to může mít.Myslím tím velmi razantní sestřih.Říkám, něco z myšlenek zahrádkářského kacíře nemusí být mimo mísu.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.34 (?), 4.5.2013 21:39

Dobrý den, mám stejný problém, v březnu, když začala malinko pučet, tak jsem vrbičku ostříhala, nechala jsem jen silné větvičky o délce cca 10cm, pak přišlo ochlazení a mrazy kolem -10.A nyní mi vrba obrůstá jen na jedné větvičce a zbytek je holý, některé větve jakoby více hnědé, myslíte,že omrzla, mám ji nějak ostříhat či ještě počkat?

Děkuji za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 170.246 (?), 4.5.2013 22:44

Dobrý den, my jsme japonskou vrbičku zakoupili loni na začátku května a ihned zasadili. Bohužel pak přišly mrazíky kolem 20. května a stromek omrznul, pak vypadal jakoby uschnul. Už to nerozdýchal. Letos tchán s tchýní koupili opět novou vrbičku, opět zasadili na stejné místo a opět mají přijít Zmrzlíci. A pak přijdu já a řeknu "já jsem to říkal".devil

Myslím ale, že starší, dobře rostoucí exemplář tak náchylný k namrznutí není (na zahradě u rodičů mají dva druhy už 8 let a v pořádku). Stříhá se stejně jako klasická vrba = v březnu/dubnu, ořezat co nejvíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika