Višeň chloupkatá - osychání



host - 200.228 (?) 
14.8.2013 10:59, zobrazeno: 4820x

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, zda mám nemocnou okrasnou višeň nebo jsou to jen zbytečné obavy.

Mám višeň chloupkatou na střešní terase v kontejneru druhým rokem. Mám dva stromy vedle sebe, ale přijde mi, že jeden z nich více schne.

Vím, že je srpen, ale toto pozoruji už minimálně měsíc. Byl jsem se poradit v zahradnictví, ale tam mi řekli, že je to dáno horkem a tím, že je strom v kontejneru. 

Zalévám však myslím dost, a navíc jeden strom je značně sušší než druhý. Jsou to každý den desítky listů, které jsou žluté, seschlé, mají suché špičky, suché boční části. Viz foto.

Nevím, jestli s tím může souviset fakt, že na stromě bylo hodně mravenců, ale teď už je to lepší. 

Poradíte mi prosím, zda se jedná chorobu, či jen přirozený stav konce léta?

suché listy
suché listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 200.228 (?), 14.8.2013 11:00

Ještě přikládám detail listu.

detail listu
detail listu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.228 (?), 14.8.2013 11:01

A zde je foto obou višní.

oba stromy
oba stromy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 14.8.2013 11:40

Záleží na tom, jak máte veliký květináč / kontejner. Jestliže je objem květináčů nedostatečný a kořeny se v něm nemohou dostečně rozvíjet, nestačí v době letních veder zásobovat korunu vláhou. Pak dochází k opadu lisů, což je přirozená obranná reakce stromku. Myslím si, že je to váš případ, žádnou chorobu na listech nevidím. Řešením je buď výměna květináče za větší a nebo redukce objemu listové plochy řezem v koruně, případně obé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.228 (?), 14.8.2013 20:01

Dobrý den,

děkuji moc za odpověď. Já stromy právě přesazoval na jaře. Z květináče objemu cca 40 litrů do asi 70 litrů. Myslel jsem si, že by to mohlo stačit. :-)

Vidíte, a ono ne. No já pěstuji stromky na terase teprve druhým rokem, takže jsem naprostý začátečník.

Poradíte mi prosím, kdy je zastřihnout? Moc děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika